S naším autem dělám zázraky, říká Alonso

Fernando Alonso se domnívá, že má letos lepší výsledky, než jaké by se daly vzhledem k formě Ferrari očekávat.
S naším autem dělám zázraky, říká Alonso

Sebastian Vettel má v čele šampionátu náskok 77 bodů před Alonsem, což z něj činí téměř jistého mistra světa. Španěl si ale myslí, že bez zázraků by bylo už definitivně rozhodnuto.

"Pokud by někdo přišel k formuli 1 dnes nebo včera a řekli byste mu, že to červené auto s modrou helmou bojuje o šampionát a je stále druhé, řekl by, že to není pravda, že je to zázrak," cituje Alonsa Autosport.

"Patnáct závodů děláme zázraky a snažíme se tento zázrak udržet při životě ve zbývajících pěti."

Mezi zázračné výsledky řadí sérii druhých míst ze závodů před Jeongamem. "Tři druhá místa v řadě byly výsledky nad našimi možnostmi. Měli jsme auto na třetí, čtvrté nebo páté místo."

"Po třech malých zázracích jsme měli špatný víkend v Koreji a myslím, že něco mezi tím by mělo být naším cílem pro příští závody, boj o místa na pódiu."

Jako vždy ale platí, že Ferrari bude muset mít silné závody, v kvalifikační posun už Alonso nevěří.

"Musíme být realisté, myslím, že v Suzuce budeme mezi pátým a osmým místem (na roštu), což je normální. Ale musíme získat zpět formu, kterou míváme v neděli."

"Obvykle máme velmi dobrou strategii, lepší degradaci pneumatik než ostatní a bojujeme o pódium. V to doufám a očekávám to v Suzuce."

Další článek: Hülkenbergova hmotnost pro Lotus překážkou není