S naší výkonností nejsme spokojeni, přiznává Ocon

Francouzský pilot Esteban Ocon po dvou závodech letošní sezony tvrdí, že Alpine nemůže být spokojen s rychlostí svých vozů.

Foto: Getty Images / Clive Mason

S naší výkonností nejsme spokojeni, přiznává Ocon | Foto: Getty Images / Clive Mason

Alpine v loňské sezoně obsadil v Poháru konstruktérů čtvrtou pozici. Pro letošní rok má francouzský tým cíl tuto příčku obhájit a zároveň se přiblížit úplné elitě.

To se však zatím příliš nedaří. Z Bahrajnu si Alpine kvůli několika problémům odvezl jen dva body, ze Saúdské Arábie bodů šest. 

V průběžném hodnocení týmů pak stáji patří páté místo, které zároveň odráží současnou výkonnost monopostů z Enstone.

Není proto divu, že v Alpine nepanuje spokojenost, což potvrzují i slova Estebana Ocona, jednoho z pilotů týmu.

„Ne, nemůžeme být spokojeni s tím, kde se právě nacházíme. Je tu několik týmů, které se výrazně zlepšily," uvedl podle Autosportu Ocon.

„Je to však potvrzení toho, že je možné se zlepšit. Musíme pokračovat v boji, dál do toho šlapat a přemýšlet. Ostatně taková je i atmosféra uvnitř týmu,“ prohlásil francouzský závodník.

Ocon byl nicméně po Velké ceně Saúdské Arábie alespoň rád za to, že se mu po nepovedeném vystoupení v Bahrajnu podařilo bodovat. 

„Jsem šťastný, že jsem konečně začal sezónu, tak bych to řekl. Kvalifikaci jsme zvládli na maximum, a stejně tak závod. Opravdu jsme se ale nedokázali udržet aut před námi. Mysleli jsme si, že bude možné se držet jezdců Ferrari, ale byli příliš rychlí a ve střední fázi druhého stintu se nám vzdálili,“ hodnotil Ocon.

Další článek: Multi 21. Před deseti lety se odjela dramatická Velká cena Malajsie 2013

Témata článku: ,