S motorem Mercedes bychom vyhrávali, myslí si Ricciardo

Velká cena Maďarska znamenala podle Daniela Ricciarda pro Red Bull obrat. Kdyby měli lepší motor, mohli dokonce vyhrávat.
S motorem Mercedes bychom vyhrávali, myslí si Ricciardo

Red Bull se snažil dohodnout s Mercedesem a později s Ferrari a Hondou. Nakonec ale zůstává zákazníkem Renaultu, i když bude odebírat motory pod jménem TAG Heuer. Daniel Ricciardo si myslí, že kdyby měli vloni motor Mercedesu, mohli od poloviny sezóny vyhrávat.

„Od Maďarska neměl vůz jen lepší výkon, ale byl i snadněji nastavitelný,“ řekl Ricciardo pro Autosport. „Naše páteční večery tak končily mnohem dříve.“

„Náznaky byly už v Silverstone, ale v Budapešti se to skutečně otočilo. Upřímně řečeno, kdybychom měli od Budapešti za zády (motor) Mercedes, vyhráli bychom přinejmenším několik závodů.“ 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Verstappen: Díky motoru Ferrari můžeme získat sekundu

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
13:19 | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.