S motorem Mercedes bychom dominovali, věří Verstappen

Kdyby byly vozy týmu Red Bull poháněny motory Mercedes, tým z Milton Keynes by formuli 1 dominoval, myslí si jeho pilot Max Verstappen.
S motorem Mercedes bychom dominovali, věří Verstappen

Red Bull dosáhl s Renaultem v letech 2010 až 2013 čtyř mistrovských titulů mezi jezdci i mezi konstruktéry. Od sezóny 2014, kdy jsou ve formuli 1 hybridní šestiválcové motory, však dominuje Mercedes.

Podle Verstappena má nyní Red Bull opět velmi dobré šasi a v lepší výkonnosti tak jeho vozům brání jen pohonná jednotka Renault.

„Myslím, že kdybychom vzadu měli motory Mercedes, tak by nás už nikdy neviděli,“ řekl Autosportu Verstappen.

Renault sice v posledních letech svou pohonnou jednotku postupně vylepšuje, podle Nizozemce však měl v loňském roce stále oproti ostatním automobilkám výkonnostní ztrátu. Hlavním problémem přitom podle něj byl MGU-H.

„Ten náš zkrátka není tak stabilní v porovnání s tím, co mají Mercedes a Ferrari. Ale souvisí to s více věcmi. Jinak by to samozřejmě už dávno vyřešili.“

Letošní spolehlivost byla nejhorší od roku 2006, stěžuje si Horner

Letošní spolehlivost byla nejhorší od roku 2006, stěžuje si Horner

Vzhledem ke změně pravidel v oblasti aerodynamiky, které přišly do F1 v minulém roce, se předpokládalo, že by se mohl Red Bull vrátit do boje o přední příčky.

Verstappen nakonec získal dvě vítězství v Malajsii a Mexiku, jeho týmový kolega Daniel Ricciardo pak přidal ještě triumf v Ázerbájdžánu. V konečném hodnocení Poháru konstruktérů Red Bull obsadil za Mercedesem a Ferrari třetí místo.

„Přemýšleli nad nasazením konfigurace vozu s nízkým přítlakem, ale z nějakého důvodu to prostě nefungovalo. Možná to bylo až příliš optimistické,“ řekl Verstappen.

„Ale viděli jste, že tým muže věci velice rychle otočit. Samozřejmě, za v tu chvíli je vaše sezóna už ztracená, ale dává vám to sebejistotu do budoucna, že to může jít správným směrem.“

Foto: Getty Images / Dan Mullan

Diskuze (33) Další článek: Sirotkinovy finanční prostředky Williams využije na vývoj vozu
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
21. října | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
21. října | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
21. října | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00