S motorem Mercedes bychom dominovali, věří Verstappen

Kdyby byly vozy týmu Red Bull poháněny motory Mercedes, tým z Milton Keynes by formuli 1 dominoval, myslí si jeho pilot Max Verstappen.
S motorem Mercedes bychom dominovali, věří Verstappen

Red Bull dosáhl s Renaultem v letech 2010 až 2013 čtyř mistrovských titulů mezi jezdci i mezi konstruktéry. Od sezóny 2014, kdy jsou ve formuli 1 hybridní šestiválcové motory, však dominuje Mercedes.

Podle Verstappena má nyní Red Bull opět velmi dobré šasi a v lepší výkonnosti tak jeho vozům brání jen pohonná jednotka Renault.

„Myslím, že kdybychom vzadu měli motory Mercedes, tak by nás už nikdy neviděli,“ řekl Autosportu Verstappen.

Renault sice v posledních letech svou pohonnou jednotku postupně vylepšuje, podle Nizozemce však měl v loňském roce stále oproti ostatním automobilkám výkonnostní ztrátu. Hlavním problémem přitom podle něj byl MGU-H.

„Ten náš zkrátka není tak stabilní v porovnání s tím, co mají Mercedes a Ferrari. Ale souvisí to s více věcmi. Jinak by to samozřejmě už dávno vyřešili.“

Letošní spolehlivost byla nejhorší od roku 2006, stěžuje si Horner

Letošní spolehlivost byla nejhorší od roku 2006, stěžuje si Horner

Vzhledem ke změně pravidel v oblasti aerodynamiky, které přišly do F1 v minulém roce, se předpokládalo, že by se mohl Red Bull vrátit do boje o přední příčky.

Verstappen nakonec získal dvě vítězství v Malajsii a Mexiku, jeho týmový kolega Daniel Ricciardo pak přidal ještě triumf v Ázerbájdžánu. V konečném hodnocení Poháru konstruktérů Red Bull obsadil za Mercedesem a Ferrari třetí místo.

„Přemýšleli nad nasazením konfigurace vozu s nízkým přítlakem, ale z nějakého důvodu to prostě nefungovalo. Možná to bylo až příliš optimistické,“ řekl Verstappen.

„Ale viděli jste, že tým muže věci velice rychle otočit. Samozřejmě, za v tu chvíli je vaše sezóna už ztracená, ale dává vám to sebejistotu do budoucna, že to může jít správným směrem.“

Foto: Getty Images / Dan Mullan

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
16:13 | Renault bude partnerem španělské fotbalové ligy.
13:25 | McLaren ukáže nový vůz v pátek v 8:00 našeho času.
10:54 | Šéf skupiny Fiat Chrysler si opět vydělal téměř deset milionů eur | odkaz odkaz
21. února | Alonsova helma odkaz
21. února | Force India představí svůj vůz v pondělí ráno.

Prezentace vozů 2018

Tým Datum
Haas 14. února
Williams 15. února
Red Bull 19. února
Sauber 20. února
Renault 20. února
Ferrari 22. února
Mercedes 22. února
McLaren 23. února
Force India 26. února
Toro Rosso 26. února