S motorem Mercedes bychom dominovali, věří Verstappen

Kdyby byly vozy týmu Red Bull poháněny motory Mercedes, tým z Milton Keynes by formuli 1 dominoval, myslí si jeho pilot Max Verstappen.
S motorem Mercedes bychom dominovali, věří Verstappen

Red Bull dosáhl s Renaultem v letech 2010 až 2013 čtyř mistrovských titulů mezi jezdci i mezi konstruktéry. Od sezóny 2014, kdy jsou ve formuli 1 hybridní šestiválcové motory, však dominuje Mercedes.

Podle Verstappena má nyní Red Bull opět velmi dobré šasi a v lepší výkonnosti tak jeho vozům brání jen pohonná jednotka Renault.

„Myslím, že kdybychom vzadu měli motory Mercedes, tak by nás už nikdy neviděli,“ řekl Autosportu Verstappen.

Renault sice v posledních letech svou pohonnou jednotku postupně vylepšuje, podle Nizozemce však měl v loňském roce stále oproti ostatním automobilkám výkonnostní ztrátu. Hlavním problémem přitom podle něj byl MGU-H.

„Ten náš zkrátka není tak stabilní v porovnání s tím, co mají Mercedes a Ferrari. Ale souvisí to s více věcmi. Jinak by to samozřejmě už dávno vyřešili.“

Letošní spolehlivost byla nejhorší od roku 2006, stěžuje si Horner

Letošní spolehlivost byla nejhorší od roku 2006, stěžuje si Horner

Vzhledem ke změně pravidel v oblasti aerodynamiky, které přišly do F1 v minulém roce, se předpokládalo, že by se mohl Red Bull vrátit do boje o přední příčky.

Verstappen nakonec získal dvě vítězství v Malajsii a Mexiku, jeho týmový kolega Daniel Ricciardo pak přidal ještě triumf v Ázerbájdžánu. V konečném hodnocení Poháru konstruktérů Red Bull obsadil za Mercedesem a Ferrari třetí místo.

„Přemýšleli nad nasazením konfigurace vozu s nízkým přítlakem, ale z nějakého důvodu to prostě nefungovalo. Možná to bylo až příliš optimistické,“ řekl Verstappen.

„Ale viděli jste, že tým muže věci velice rychle otočit. Samozřejmě, za v tu chvíli je vaše sezóna už ztracená, ale dává vám to sebejistotu do budoucna, že to může jít správným směrem.“

Foto: Getty Images / Dan Mullan

Diskuze (33) Další článek: Sirotkinovy finanční prostředky Williams využije na vývoj vozu
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
13:41 | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10