S McLarenem v kontaktu nejsem, říká Pérez

Sergio Pérez v Singapuru popřel, že by s ním McLaren jednal o možném angažmá od příští sezóny. Z Wokingu ho nikdo neoslovil.
S McLarenem v kontaktu nejsem, říká Pérez

V britských médiích se objevila spekulace, podle které si McLaren připravuje Péreze jako plán B pro případ, že by Lewis Hamilton odešel.

"Co se týče té zvěsti o McLarenu, koluje hodně zvěstí," komentoval mexický jezdec. "Předtím to bylo Ferrari, teď je to McLaren. Vždy, když mám dobrý závod, posadí mě (média) do jiného týmu."

"Nejdůležitější je dál odvádět dobrou práci a maximálně využít potenciál vozu v příštích závodech." Na přímou otázku, zda je s McLarenem v kontaktu, pak odpověděl: "Ne, ne."

Pérez je sice studentem Jezdecké akademie Ferrari, ale tvrdí, že to o jeho budoucím zaměstnavateli nerozhoduje. Maranellští mu údajně nemůžou bránit v přestupu třeba právě k McLarenu.

"Na Ferrari mám hezké vazby prostřednictvím akademie, ale jsem jen součástí akademie Ferrari, ne týmu Ferrari. Takže to vliv nemá," vysvětloval.

Faktem ale zůstává, že Pérez zatím nedokáže říct, kde bude příští rok závodit. Ví jen, že to nebude u Ferrari, protože ho prezident italské automobilky Montezemolo nepovažuje za dost zkušeného pro maranellskou sedačku.

"Zcela respektuji jeho názor," reagoval mexický pilot Sauberu. "Asi tím chce říct, že abyste se stali jezdcem Ferrari, potřebuje víc zkušeností. Nevím, je to teprve můj druhý rok ve formuli 1."

"Cítím se na to, abych odváděl dobrou práci v top týmu, abych bojoval o titul. V tomto ohledu se tedy cítím připravený, ale zcela respektuji jeho názor."

Další článek: Grosjean má nového trenéra a učí se říkat ne

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
19. září | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10