S McLarenem svedeme o čtvrté místo tuhý boj, očekává šéf Astonu Martin Krack

S McLarenem svedeme o čtvrté místo tuhý boj, očekává šéf Astonu Martin Krack

Aston Martin má v současné době náskok před McLarenem 49 bodů. Přestože jeho šéf Mike Krack očekává, že nebude snadné jej udržet, svému týmu věří.

Po překvapivě dobrém vstupu do letošní sezony držel Aston Martin poměrně dlouhou dobu druhé místo v Poháru konstruktérů. Přišel o něj až po červnové GP Španělska, sedmém závodě sezony, kdy se před stáj ze Silverstone probil Mercedes.

Donedávna se zdálo, že si Aston Martin může udržet alespoň medailovou pozici, ale kvůli poklesu výkonosti zelených monopostů to vypadá, že tým, který vede Mike Krack, bude mít problém udržet i současnou čtvrtou příčku. Stáji navíc nepomáhají ani výsledky Lance Strolla, který naposledy bodoval před letní přestávkou.

Aston Martin v posledních třech závodech získal pouze šest bodů a nyní má náskok před pátým McLarenem, který je naopak ve velké formě, už jen 49 bodů. McLaren náskok konkurence v posledních dvou závodech snížil na polovinu.

„Je to těžký boj," přiznává Krack, kterého cituje server RacingNews365.com.

„Myslím, že se musíme soustředit na nadcházející závody, přičemž musíme podat maximální výkon i z hlediska spolehlivosti, což se nám v Japonsku nepodařilo, kde jsme měli v cíli jen jedno auto. Nesmíme dělat chyby a soustředit se na sebe, nemůžeme ovlivnit, co dělají ostatní,“ pokračoval Lucemburčan.

„Čekají nás ještě nějaké sprinty a myslím, že někde bude pršet, takže to bude dlouhé a těžké. Vždycky si však věřím. Nicméně musíme být lepší, co se týče spolehlivosti. Musíme také přidat na výkonu,“ dodal Krack.

Doporučujeme

Články odjinud