S Maldonadem odchází od Williamsu také PDVSA

Claire Williamsová potvrdila, že odchod Pastora Maldonada znamená pro tým také konec velmi lukrativní sponzorské smlouvy.
S Maldonadem odchází od Williamsu také PDVSA

Maldonado závodí pro Williams od roku 2011, ale protože byl nespokojený s výkonností týmu, chce pryč.

"V posledních třech sezónách odvedl Pastor pro Williams skvělou práci a je škoda, že od nás odchází, ale chce jít a najít novou výzvu," řekla Williamsová.

V závodní sedačce se Maldonado držel mimo jiné díky mohutné finanční podpoře PDVSA, která se točí kolem 40 miliónů dolarů ročně. Williams se musí rozloučit i s ní.

"Na autě příští rok nebude," potvrdila Williamsová pro Reuters. "S PDVSA žádné další spojení nebude, jelikož Pastor teď odchází od týmu. Přejeme mu mnoho úspěchů v té nové výzvě a uvidíme, kde příští rok skončí, ale tým Williams nebude mít příští rok žádné spojení s Venezuelou."

PDVSA ale měla smlouvu přímo s týmem, a to ještě na další dva roky, takže Williams dostane jisté odstupné, které je zatím tajné.

"Myslím, že až se příští rok zveřejní čísla, lidé uvidí, co se vlastně dělo v zákulisí s celou touto dohodou," dodala Williamsová.

Navíc díky Massovi by teď měl Williams získat sponzory z Brazílie.

Další článek: Massa jednal i s Lotusem a McLarenem, do Williamsu jde jako lídr

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.