S Lewisem závodil stejně tvrdě jako Max, říká o Pérezovi Horner

Sergio Pérez dojel v Turecku na třetím místě. Red Bull sice kvůli vítězství Bottase ztratil na Mercedes mezi týmy, ale Pérez dokázal za sebou udržet Hamiltona a obrat ho tak o body.
Foto: Getty Images / Dan Mullan
S Lewisem závodil stejně tvrdě jako Max, říká o Pérezovi Horner | Foto: Getty Images / Dan Mullan

Hamilton se postupně dostal před řadu soupeřů. Péreze ale překonat nedokázal. Dvojice svedla ve 35. kole pěkný souboj (viz video níže).

„Checo dnes odvedl úžasnou práci. S Lewisem závodil stejně tvrdě jako Max,“ řekl po závodě Christian Horner pro Sky Sports.

„Jeho obrana s Lewisem byla přesně taková, jakou jsme očekávali. A dnes si zasloužil být na stupních vítězů. Dobře se také staral o pneumatiky, takže jsem s jeho dnešním výkonem velmi spokojen.“

„Pro nás bylo rozhodující, kdy Checa zavolat do boxů. Mohli jsme ho nechat na trati, abychom udrželi Lewise. Rozhodli jsme se ho povolat do boxů, abychom si zajistili pozici na trati, protože jsme si mysleli, že tyto pneumatiky nevydrží až do konce závodu.“

Hamilton versus Pérez

Předjetí Leclerca

Váš názor Další článek: Videa: Tomáš Enge se po 20 letech projel ve voze týmu Prost. Jaká byla jeho reakce?
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00