S letošními pneumatikami se nedá závodit, říká Alonso

Fernandu Alonsovi se nelíbí rozdíly ve výkonnosti pneumatik, souboje na trati mají kvůli nim úplně jiný rozměr. Ale dodává, že největším problémem je pomalé auto.
S letošními pneumatikami se nedá závodit, říká Alonso

Rozdíly ve výkonnosti pneumatik jsou nejen mezi jednotlivými směsmi, ale také mezi různě ojetými sadami stejné směsi. Pirelli tak vyrobilo pneumatiky schválně, aby umožnilo rušnější dění na trati. Fernandu Alonsovi se však nezamlouvá, že se relativně snadno vzájemně předjíždějí jezdci s odlišnými strategiemi.

"S letošními pneumatikami se nedá závodit," řekl. "Máte pocit, že jste konkurenceschopní, že jedete dobrý závod, ale v určitých fázích jste pomalí, protože jsou tu jezdci, kteří vás můžou dohonit a bez problémů předjet. Takže musíte zůstat soustředěni na svoji vlastní strategii. A když nakonec máte rychlé auto, je dobrá jakákoliv strategie, jak ukázal Webber. Když máte pomalé auto, všechno je těžší."

A právě Ferrari má auto, které nepatří na absolutní špičku, což se v cíli čínské Grand Prix odrazilo šestým místem Massy a sedmým místem Alonsa. Španěl říká, že jeho monopost prostě celkově ztrácí na konkurenci, takže na lepší výsledek pomýšlet nemohl, i když v jednu chvíli jezdil na třetím místě.

"Na startu to bylo velmi špatné, hodně se mi protočila kola a ztratil jsem jedno místo," popisoval. "Musel jsem zavřít dveře vozu Force Indie, který přijel velmi rychle. Takže tam jsme ztratili pozici. Nebyl to moc velký problém, protože víme, že se letos v závodech může díky degradaci pneumatik a zastávkám v boxech stát cokoliv. Ale nebyl to jen start, naše závodní rychlost byla moc pomalá, takže jsme bohužel promarnili příležitost."

Další článek: Hamilton: Je to jedno z mých tří nejlepších vítězství

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton