S letošními pneumatikami není žádná zábava, lamentuje Hamilton

Zatímco vyšší počet zastávek v boxech zatraktivňuje závody pro diváky, Lewis Hamiltonovi se nelíbí, že ho zajišťují pneumatiky s krátkou výdrží.
S letošními pneumatikami není žádná zábava, lamentuje Hamilton

Hamiltonovi se sice podařilo získat v Malajsii letošní první umístění na stupních vítězů, ale po závodě nebyl nadšený, a to nejen kvůli týmovým příkazům, které ovlivnily výsledek.

"S těmito pneumatikami je to velmi těžké, velmi těžko je donutíte vydržet dlouho. A mně se nepodařilo, aby mi vydržely tak dlouho, jak bych chtěl. Od brzké fáze závodu jsem šetřil palivo, což mě stálo hodně času, ale obecně řečeno to s těmito pneumatikami není zábavné, závod jsem si neužil," řekl o Malajsii.

"Není to jako dřív, kdy jste jeli stinty celou dobu naplno, měli jste pneumatiky, které vydržely. Teď je to jako kdybyste měli sto dolarů a museli je rozumně utratit za určité období. Závody jsou kvůli tomu hodně jiné. Je to více strategické, spíš než závodění s čistou rychlostí."

Podobná kritika na adresu pneumatik Pirelli ale zaznívala už v minulosti a italský výrobce to letos připomíná. Plní požadavky majitelů formule 1 a říká, že se takové závody líbí většině fanoušků.

Další článek: Charles Pic: Změny stáje nelituju

9:54 | Ještě dodatek: Ferrari porušilo večerku kvůli výměně pohonné jednotky ve voze Sainze.
9:38 | U Ferrari se v noci svítilo. Tým porušil večerku (týmy to mohou udělat dvakrát ročně, tohle byl první případ).
19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.
14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00