S Kvjatem jsme byli po celou dobu v kontaktu. Změnil se, říká Marko

Daniil Kvjat bude v příštím roce jezdit za Toro Rosso, ze kterého musel vloni odejít.
S Kvjatem jsme byli po celou dobu v kontaktu. Změnil se, říká Marko

„Daniil se změnil. Je mnohem vyzrálejší osobností,“ řekl Marko pro Sky.

Kvjat působí jako vývojový jezdec Ferrari. V Maranellu pracoval na simulátoru.

„Pracoval s jiným týmem, takže viděl celou atmosféru a pracovní program a také zjistil, jak těžké je získat sedačku ve formuli 1.“

Helmut Marko uvedl, že s Kvjatem byl v kontaktu po celou dobu. „Zůstali jsme po celý čas v kontaktu. Měl dobré informace o tom, co bude Ricciardo dělat. Věděl to dříve, než ostatní.“ Kvjat podle Marka zavolal těsně předtím, než se ozval Ricciardo, takže se o Australanově odchodu dozvěděl právě od něj.

Sainz Jr. očekává Kvjatův návrat a těší se na něj

Sainz Jr. očekává Kvjatův návrat a těší se na něj

„Dáme mu třetí šanci, protože jsme vždy věřili, že je velmi rychlý. Ale byly tady jeho mentální problémy. Myslím, že to vyřešil. Je mnohem vyspělejším jezdcem a jsem si jistý, že od něj uvidíme  velmi pozitivní závody.“

Zůstane Hartley?

U Toro Rosso stále zůstává potenciálně jedna sedačka pro příští rok volná. Marka se zeptali, co by musel Hartley udělat, aby si sedačku udržel. 

„Porazit Gaslyho,“ reagoval Marko. „Zbývá pět, šest závodů. On to ví.“ Marko také potvrdil, že na seznamu kandidátů je i Pascal Wehrlein.

Ocona by zvážili, ale...

Výbornou volbou pro Toro Rosso by byl Esteban Ocon. Má to ale háček nebo spíše kouli uvázanou na Oconově noze. Christian Horner už několikrát řekl, že Red Bull nebude investovat do jezdce Mercedesu. Ocon tak má dveře do Toro Rosso zavřené.

„Máme sedačku, Mercedes nemá sedačku,“ řekl Marko. „Kdyby byl osvobozen od všech smluv, mohli bychom o tom diskutovat. Mám na mysli všechny smlouvy.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Honda se v Soči vrátila ke starší specifikaci motoru

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00