S Kimim bychom si rozuměli, říká Petrov

Vitalij Petrov touží po závodní sedačce u stáje Lotus F1 Team pro příští rok, jenomže na toto místo existuje hned několik kandidátů a konečné rozhodnutí padne až během následujících dní.
S Kimim bychom si rozuměli, říká Petrov

Lotusu Renault GP se pro příští rok rozhodl změnit nejen své jméno, ale i jezdecké složení. Na začátku minulého týdne potvrdilo vedení stáje závodní sedačku pro Fina Kimiho Räikkönena, teď už zbývá jen rozhodnout, který ze tří kandidátů bude mistru světa z roku 2007 dělat týmového kolegu.

Zájemci o tento post jsou hned tři – Romain Grosjean, Bruno Senna a Vitalij Petrov. Posledně jmenovaný má pravděpodobně nejvyšší šanci v tomto konkurzu uspět. V jeho prospěch mluví fakt, že má Rus na sezonu 2012 podepsanou smlouvu už z loňského roku, na druhou stranu kolik předčasných vypovězení smlouvy už jsme ve formuli 1 viděli?

Ruský jezdec je navíc kritizován za své špatné výkony, a to nejen v letošní, ale i v té loňské sezoně. Petrov by si samozřejmě sedačku v Renaultu (pro příští rok tedy ve stáji Lotus F1 Team) chtěl udržet. Velkým lákadlem je pro něj i fakt, že by závodil bok po boku slavného finského jezdce.

"Vím, že letošní rok nebyl z mé strany příliš dobrým příkladem, ale promiňte, jsem stále začátečníkem. Ve formuli 1 jsem zatím strávil jen dva roky, pořád se hodně učím, takže by mi příští rok mohl vyjít mnohem a mnohem lépe," doufá ruský závodník.

"V roce 2010 jsem udělal chyby, kterých jsem se už v sezoně 2011 nedopustil, což znamená, že jsem udělal krok vpřed. V roce 2010 jste mohli vidět, jak těžké bylo závodit s Robertem Kubicou a být mezi top kluky, ale v roce 2011 jsem se hodně zlepšil."

"Zvládnu to. Dělal jsem vždycky nějaké chyby, ale F1 není zrovna nejlehčím sportem. Umíte si však představit, co můžu udělat v roce 2012? Znovu udělám další krok a společně s Kimim, společně v jednom týmu, to bude skvělá zábava. On je zkušený a já moc chci být součástí tohoto týmu."

Vitalij Petrov se cítí být součástí Renaultu, proto by ho velice nerad opustil: "Doufám, že se tým rozhodne správně, musíme ještě pár dní počkat. Doufám, že zůstanu u stejného týmu, protože tuhle stáj hodně miluju. Mám rád lidi v ní, práci s mechaniky a inženýry, cítím se tu jako v rodině. Dali mi šanci závodit. Nechci změnit tým, takže si držím palce a čekám na odpověď."

Petrovovi se na možném budoucím kolegovi líbí nejen jeho talent a zkušenosti, ale i jeho národnost: "Viděl jsem hodně videí z předchozích let, na kterých byl. Naše národnosti jsou si (pohledem na svět) velice blízké, takže doufám, že tu s ním budu moct zůstat v příštím roce," zakončuje svůj rozhovor ruský jezdec.

Diskuze (58) Další článek: FOTA se vyčerpala, vysvětluje svůj odchod Ferrari
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00