S jakými penězi vloni hospodařily týmy formule 1?

Lando Norris Primergy  |  09. 01. 2019 12:20

Koukám, že McL měl čtvrtý nejvyšší rozpočet..no a na trati žádná sláva teda no.

Ale jinak komické kolik lidí tady chytračí jak je McL švorc a že nemá prachy atd.. No podle té tabulky to tak rozhodně nevypadá A je úplně jedno odkud a od koho ty peníze proudí. Jednoduše, McL finance evidentně má a to je fakt.

No úplně jedno to není. Pokud je velká část z dluhopisů, je to problém. To není dlouhodobě udržitelné. Potřeba jsou peníze od sponzorů se smlouvou s jasně danými pravidly. Pokud by rok co rok měl McL financovat část (ať už větší nebo menší) z dluhopisů, budou mít za pár let slušné potíže.

Lando Norris Primergy  |  09. 01. 2019 14:32

Samozřejmě ty dluhopisy jsou katastrofální, nicméně i bez nich by byli schopni fungovat. Věřím, že letos se hospodaření zlepší a stabilizuje. Mimoto jsem někde četl, že závazky Hondě plynoucí z rozvázání smlouvy se hradily právě z dluhopisů, tudíž by mohly letos odpadnout.

Hajzlík  |  09. 01. 2019 12:38

Financovat tak nejistý business jako je F1 dluhopisy je hodně riskantní. Dluhopis je prostě dluh a ten se musí splatit. Takže když se zvednou a získají titul, tak nebudou mít problém ty dluhopisy splatit, ale i tak jim to v budoucích letech bude ujídat z rozpočtu na provoz stáje. Když se nezvednou, tak jim dluhopisy definitivně srazí vaz.

škoda že alík odešel, mohl ještě mekleren slušně podojit

prof. PhDr. Tomáš Moudrý DrSc. Ten, co sežral hrnec Moudrosti a pak si ještě přidal. A pak zase a zase a zase...

Šmarjá, takových peněz..... A propo, McLaren bude letos jako raketa, ne? Ta bezedná pokladnička ze Španěl už tam néjni, tak se ušetřený peníze můžou dát do auta.

Divák F1 od r. 2001 | #26 Daniil "Torpedo" Kvyat | Katherine Legge (2006-dosud - fanda již 13 let) - #57 Caterpillar Acura NSX GT3 Evo

imho...vyrataj kolko penazi im ta bezedna pokladnicka tento rok vyjazdila a o kolko by dostali menej ak by namiesto pokladnicky jazdila rovnaka lopata jak Vandoorne


a som strasne zvedavy co vyjazdia ti dvaja majstri na buduci rok...vsetko ma byt skvele...auto pochopili, renault ide hore, rozvracac je prec, dvaja nadejni piloti...fuuuu to bude minimalne boj s RB a penazi tolko, ze sejkovia v bahrajne budu ropu stacat do demizonov a odkladat na horsie casy....

Stoffel Vandoorne Rover78  |  09. 01. 2019 02:23

Alonso nestál Mclaren ani libru, on tam byl v rámci projektu daňovejch podvodů, takže asi tak. A samozřejmě, nikdo by Mcl nedovezl víc, to se nikdy nikomu nepovedlo..... 😁

Fernando Alonso S-fan____  |  09. 01. 2019 10:46

Honda chcípne a ty zase zmizíš, ubožáčku...

Stoffel Vandoorne Rover78  |  09. 01. 2019 13:05

Tvoje myšlenkový průjmy mě dokážou leda pobavit, a tvoje predikce maj úspěšnost tak v jednom z tisíce případů..... Ty maskote

Charles Leclerc pejdaa  |  08. 01. 2019 18:39

Racing Point FI či Force India je jasný důkaz, že je třeba dbát na efektivitu.
Ostatní týmy se můžou jít zahrabat, mají stovky vymatlaných hlav v týmu, kteří akorát kazí produktivitu.

F1 je pouze o chytrých hlavách. což FI či RPF1 opět dokazuje.

U Williamsu a Sauberu by FOM mela vyrazne pritlacit, je to ostuda kdyz 2. nejuspesnejsi tym(co mimo jiny zavedl aktivni podvozek nebo dvojity zadni kridlo) PK dostava takovou almuznu oproti Merglu a RedBullu, kteri v porovnani s Will nic neprinesli a Sauber kterej prinesl jedny z nejvetsich talentu a nejak se tam placa 26let...ostuda FOM a FIA a cele F1...

Nebo to asi neni FOM, nevim jak se menujou ty historicky bonuse...

Příspěvek byl 1× upraven, naposled 08. 01. 2019 18:12

RIP F1 2008 | Obrigado Felipe 2002-2017

Pierre Gasly Ferda.  |  08. 01. 2019 18:22

Grglavky dostaly od Bernarda extra bonus za podepsání Concordské dohody jako první. Při další smlouvě by o něj měli přijít automaticky.

Pokud opět nepodepíší jako první

Michael Schumacher = na věky nejlepší.

Pierre Gasly Ferda.  |  08. 01. 2019 19:43

Myslíš, že se kočárkáři budou po Bernardovi opičit?

jurgenb  |  09. 01. 2019 09:17

RB nic nepřinesl? Aha. Tak zkusím provést trochu osvěty.
Když pominu to, že RB do F1 přivedl jezdce jako Sainz, Vettel, Ricciardo, Kvjat, Vergne, Verstappen, tak dělá celé F1 obrovskou reklamu. Navíc koupil krachující A1 ring, aby zůstala další VC v Evropě a nejela se někde v arabské prdeli či poušti.
A hlavně jezdci RB nemusí platit narozdíl od jiných, kteří svůj chybějící talent kompenzují naditou šrajtoflí. Kolik měl v poslední době tebou vychvalované týmy Williams a Sauber neplatících jezdců? Moc jich nebylo, že? Možná i to je důvod proč jsou tam kde jsou. Sauber už to pochopil (zaplaťpánbů) a dal se nyní na jinou cestu. Willíci to snad pochopí brzy též.

A pokud RB pro F1 nic neudělal, tak jak se Sauber jmenoval v letech 1995 až 2004? Napovím ti. Jmenoval se Red Bull Sauber Ford a poté Red Bull Sauber Petronas. Takže bez toho tebou haněného RB by Sauber v dnešní F1 možná vůbec nebyl. Ale plivnout si je IN, že?
RB ve spolupráci s Renaultem zase přinesl foukané difuzory.

A jinak z historického porovnání:
RB - počet titulů: 4 (poslední 2013)
Sauber - počet titulů: 0
Williams - počet titulů: 9 (poslední 1997 - tedy před více než 20 lety)

RB si tyto peníze prostě zaslouží. Obstojí se ctí oproti těmto dvěma stájím ve všech tebou naznačených souvislostech.

No jako "vychvalovat" juniorský program RB je už možná trochu přes čáru :D Právě kvůli tomu, že jsou de facto jejich "majetkem" se k nim chovají tak, jak se k nim chovají. Tebou zmiňovaní Kvjat a Vergne jsou krásnou ukázkou.

jurgenb  |  09. 01. 2019 09:48

Já ho vychvaluji? Já jsem jen napsal, že RB dostal do F1 tyto jezdce. Kde máš nějaké vychvalování? Proč půlka z vás si domýšlí něco, co tam napsané ani není?

A co to jiného je? Jen pouhé konstatování? Reagoval jsi na to, že je tam RB úplně "k ničemu". Z toho, že tvrdíš že přivedl tyto jezdce do F1 zcela jasně vyplývá, že ten program bereš jako něco dobrého.
Kdyby to tak nebylo, tak pod tne odstavec s úplným klidem napíšeš, že to ale stojí za houno a stejně ve valné většině případů zazdí talent jezdců.
To, že něco explicitně nenapíšeš neznamená, že celý psaný projev tak nevyzní.

jurgenb  |  09. 01. 2019 10:18

No dokážu psát i naprosto citově neutrálně, tedy pouhý popis skutečnosti. A ten taky byl v tom výčtu jezdců.
Být v F1 je dost i o štěstí. Plno možná ještě lepších než jsou VET, RIC či VER se tam ani nedostalo. Prostě nejde říct, že RB produkuje ty nejlepší. Ale lze říct, že ti, kteří z RB akademie se až do F1 dostali, prokázali, že na to mají. To, že pak odešli nebo byli odejiti je kapitola jiná.

Ty jezdce jsem vyjmenovával jako oponenturu předchozímu příspěvku, že Sauber dokázal dotáhnout do F1 aspoň talentované jezdce. Takže to byl protiargument a žádná adorace (vychvalování).


1 2 3

Přihlásit k odběru
Posílat příspěvky na adresu:

18:00 | Dobrá zpráva: F1 bude vysílat živě první předsezónní testy. Špatná zpráva: V rámci F1TV, která není v ČR dostupná.
15:33 | Takhle si McLaren představuje F1 budoucnosti odkaz
22. ledna | Zdá se, že Ticktum má smůlu. Účastní se zimní asijské F3, ale body za super licenci podle Autosportu nedostane. FIA totiž požaduje, aby měla série alespoň 5 závodů a tato má jen 3.
22. ledna | Kuan-jü Čou bude vedle závodění ve F2 pracovat jako vývojový jezdec Renaultu. Čínský závodním prošel Jezdeckou akademií Ferrari.