S Hondou by měl Red Bull bojovat o titul, myslí si Brawn

Red Bull bude od nadcházející sezóny využívat pohonné jednotky Honda, ke kterým přechází po rozchodu s Renaultem. Podle sportovního šéfa formule 1 Rosse Brawna by rakouský tým měl ve spojení s japonskou značkou bojovat o mistrovské tituly.
S Hondou by měl Red Bull bojovat o titul, myslí si Brawn

Honda během sezóny 2018 dodávala pohonné jednotky týmu Toro Rosso, který díky motorům od japonské značky zaznamenal výkonností progres. I proto se Red Bull uchýlil k rozchodu s Renaultem a od příštího roku bude, podobně jako „juniorka“ Toro Rosso, využívat japonské pohonné jednotky.

V minulých sezónách sice Red Bull dokázal i s motory Renault získávat vítězství, nyní by však rakouský tým měl podle Rosse Brawna bojovat o mistrovské tituly v celkovém pořadí obou šampionátů.

Marko Hondě věří. McLarenu dáváme dvě kola, motorem to asi nebude, říká

Marko Hondě věří. McLarenu dáváme dvě kola, motorem to asi nebude, říká

„Spojení Hondy a Red Bullu bude pro Red Bull pozitivní, protože se díky tomu stane plně továrním týmem. Takový status neměli od časů Jaguaru ani jednou. V minulých letech měli většinou velmi dobrý vztah se svým dodavatelem motorů, obzvláště poté s Renaultem během mistrovských sezón,“ řekl Brawn pro oficiální web formule 1.

„Je to vždy úplně jiné, když jste tovární tým a spolupracujete s výrobcem motorů. Musíte postupovat ruku v ruce, pracovat společně a být dohromady jako jeden celek, to je to nejsilnější na této příležitosti.“

„Je to něco, na co jsem se vždy soustředil, protože vám to vždy dává velké šance. Red Bull teď musí uchopit tuto příležitost za pačesy a bude se muset opět stát uchazečem o mistrovský titul.“

Podle Rosse Brawna má navíc Red Bull v osobě Maxe Verstappena jezdce, který bude schopný bojovat o titul mistra světa proti Sebastianu Vettelovi a Lewisi Hamiltonovi.

„Je snadné zapomenout, jak mladý je. Ve svém věku si věří a vyrovnává se s tlakem. Je velmi speciální,“ myslí si bývalý člen týmů Ferrari, Brawn GP nebo Mercedes.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Video: Mercedes obalil letošní vůz do vánočních žároviček

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00