S Hondou by měl Red Bull bojovat o titul, myslí si Brawn

Red Bull bude od nadcházející sezóny využívat pohonné jednotky Honda, ke kterým přechází po rozchodu s Renaultem. Podle sportovního šéfa formule 1 Rosse Brawna by rakouský tým měl ve spojení s japonskou značkou bojovat o mistrovské tituly.
S Hondou by měl Red Bull bojovat o titul, myslí si Brawn

Honda během sezóny 2018 dodávala pohonné jednotky týmu Toro Rosso, který díky motorům od japonské značky zaznamenal výkonností progres. I proto se Red Bull uchýlil k rozchodu s Renaultem a od příštího roku bude, podobně jako „juniorka“ Toro Rosso, využívat japonské pohonné jednotky.

V minulých sezónách sice Red Bull dokázal i s motory Renault získávat vítězství, nyní by však rakouský tým měl podle Rosse Brawna bojovat o mistrovské tituly v celkovém pořadí obou šampionátů.

Marko Hondě věří. McLarenu dáváme dvě kola, motorem to asi nebude, říká

Marko Hondě věří. McLarenu dáváme dvě kola, motorem to asi nebude, říká

„Spojení Hondy a Red Bullu bude pro Red Bull pozitivní, protože se díky tomu stane plně továrním týmem. Takový status neměli od časů Jaguaru ani jednou. V minulých letech měli většinou velmi dobrý vztah se svým dodavatelem motorů, obzvláště poté s Renaultem během mistrovských sezón,“ řekl Brawn pro oficiální web formule 1.

„Je to vždy úplně jiné, když jste tovární tým a spolupracujete s výrobcem motorů. Musíte postupovat ruku v ruce, pracovat společně a být dohromady jako jeden celek, to je to nejsilnější na této příležitosti.“

„Je to něco, na co jsem se vždy soustředil, protože vám to vždy dává velké šance. Red Bull teď musí uchopit tuto příležitost za pačesy a bude se muset opět stát uchazečem o mistrovský titul.“

Podle Rosse Brawna má navíc Red Bull v osobě Maxe Verstappena jezdce, který bude schopný bojovat o titul mistra světa proti Sebastianu Vettelovi a Lewisi Hamiltonovi.

„Je snadné zapomenout, jak mladý je. Ve svém věku si věří a vyrovnává se s tlakem. Je velmi speciální,“ myslí si bývalý člen týmů Ferrari, Brawn GP nebo Mercedes.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Video: Mercedes obalil letošní vůz do vánočních žároviček

13. října | Incident mezi Gaslym a Pérezem vyšetřován... přestože se fakticky nestal.
12. října | Alfa Romeo by měla brzy potvrdit jezdeckou sestavu pro příští rok. Očekává se, že zůstanou současní jezdci.
12. října | F1 bude od 10:00 na svém YouTube vysílat GP Japonska 2005

GP Japonska 2019

Pátek 11. října 2019
1. trénink Bottas (1:28.731)
2. trénink Bottas (1:27.785)
Neděle 13. října 2019
Kvalifikace Vettel (1:27.064)
Závod Bottas