S Hamiltonem jsme jako Senna a Prost, srovnává Button

Jízdním stylem a povahově jsou současní jezdci McLarenu podobní legendární dvojici Senny a Prosta, která pro stejný tým závodila v minulosti. Takové přirovnání se líbí Jensonu Buttonovi.
S Hamiltonem jsme jako Senna a Prost, srovnává Button

Alain Prost a Ayrton Senna se opakovaně stali mistry světa, ale každý měl k závodění odlišný přístup. Podobně jako mají Button a Hamilton, proto je podle Buttona srovnání s historickou dvojicí možné. "Souhlasil bych s tím. Taková srovnání se mi líbí," řekl pro The Independent.

"Ayrton byl možná rychlejší na jedno kolo, ale Alain vyhrával závody díky jiným věcem. Mohl být rychlejší na vzdálenost celého závodu, protože dokázal šetřit auto a pneumatiky. Věděl, jak rychlí musíte být do 60. kola, kdy přijde šachovnicová vlajka, ne jen do 30. kola."

Oba jezdci McLarenu ovšem dali v minulosti najevo, že jejich velkým soupeřem je Fernando Alonso. Hamilton považuje Španěla za svého Prosta, zatímco Button vidí v jezdci Ferrari dokonce ideál týmového kolegy.

V jedné věci se ale Button a Hamilton od francouzsko-brazilské dvojice liší. "Lewis a já jsme spolu měli už několik dobrých soubojů a do kontaktu jsme se dostali jen jednou," připomněl Button. "Měli jsme opravdu dobré souboje a vzájemně se hodně předjížděli. Lewis je těžký soupeř, ale vzájemně se respektujeme a necháváme si prostor pro závodění, takže se můžeme opakovaně předjíždět."

Nezávisle na jakémkoliv přirovnání ale o titul v současnosti bojuje někdo jiný. "Je to sranda, ale se Sebastianem jsem tolik soubojů neměl," konstatoval Button, jemuž Vettelova sezóna připomíná vlastní útok na titul v roce 2009. "Ale pro něj to určitě teď není obtížné, šampionát už vyhrál, což je důležité. Necítíte tolik tlaku, když už jste to jednou dokázali."

"Pro mě nebylo snadné konzistentně vítězit na konci roku (2009), ale on má pořád obrovský náskok. Nemusí riskovat a jezdí v konkurenceschopném voze. Red Bull má velké zdroje, takže je to jiná situace, než ve které jsem byl s Brawnem. A kdybych měl náskok jako on, necítil bych vůbec žádný tlak."

Diskuze (214) Další článek: Martin Brundle: GP maďarska, přehlídka vrcholových dovedností
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00