S Haasem musíme počítat, očekává Nasr

Z nového týmu Haas se podle Felipeho Nasra stane v krátkém čase díky vazbám na Ferrari "velmi konkurenceschopný" soupeř.
S Haasem musíme počítat, očekává Nasr

Americká stáj odebírá od Ferrari mimo jiné pohonné jednotky a podle všeho se její rozpočet dá srovnat s týmy ze středu pole.

Naopak Sauber - další zákaznický tým Ferrari, má v posledních sezónách finanční potíže a se svým letošním vozem poprvé vyjede až příští týden v rámci závěrečných předsezónních testů v Barceloně.

„Vzhledem ke zdrojům a finančním možnostem, které mají, se mohou velmi rychle dotáhnout a vyvíjet,“ řekl Nasr.

„Pro nový tým je náročné začít sezónu v F1 a zajistit, aby vše šlo hladce. Jsem si ale jistý, že časem budou velmi konkurenceschopní.“

Sauber si v testech zkoušel rádiovou komunikaci

I přesto, že tento týden Sauber ještě netestoval s letošním vozem, se švýcarskému týmu podle Nasra podařilo absolvovat důležité kilometry s loňským vozem.

„Je tu spousta jiných věcí, které můžete dělat,“ řekl Brazilec. „Všichni jsme si přáli, aby bylo nové auto hotové dříve, nicméně jsme teď alespoň prozkoumali některé oblasti, na které jsme neměli čas v loňském roce.“

„Tím, že jsme jeli se starým vozem, jsme alespoň využili čas k nácviku komunikace a provádění různých postupů. Může se to zdát jako nuda, ovšem rádiová komunikace bude letos ještě více omezena, takže je dobré se na to připravit.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Technická analýza vozu Mercedes W07 Hybrid

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen