S Haasem musíme počítat, očekává Nasr

Z nového týmu Haas se podle Felipeho Nasra stane v krátkém čase díky vazbám na Ferrari "velmi konkurenceschopný" soupeř.
S Haasem musíme počítat, očekává Nasr

Americká stáj odebírá od Ferrari mimo jiné pohonné jednotky a podle všeho se její rozpočet dá srovnat s týmy ze středu pole.

Naopak Sauber - další zákaznický tým Ferrari, má v posledních sezónách finanční potíže a se svým letošním vozem poprvé vyjede až příští týden v rámci závěrečných předsezónních testů v Barceloně.

„Vzhledem ke zdrojům a finančním možnostem, které mají, se mohou velmi rychle dotáhnout a vyvíjet,“ řekl Nasr.

„Pro nový tým je náročné začít sezónu v F1 a zajistit, aby vše šlo hladce. Jsem si ale jistý, že časem budou velmi konkurenceschopní.“

Sauber si v testech zkoušel rádiovou komunikaci

I přesto, že tento týden Sauber ještě netestoval s letošním vozem, se švýcarskému týmu podle Nasra podařilo absolvovat důležité kilometry s loňským vozem.

„Je tu spousta jiných věcí, které můžete dělat,“ řekl Brazilec. „Všichni jsme si přáli, aby bylo nové auto hotové dříve, nicméně jsme teď alespoň prozkoumali některé oblasti, na které jsme neměli čas v loňském roce.“

„Tím, že jsme jeli se starým vozem, jsme alespoň využili čas k nácviku komunikace a provádění různých postupů. Může se to zdát jako nuda, ovšem rádiová komunikace bude letos ještě více omezena, takže je dobré se na to připravit.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Technická analýza vozu Mercedes W07 Hybrid

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10