S fyzičkou Räikkönen mít problémy nebude, říká hlavní lékař McLarenu

Hlavní lékař a fyzioterapeut McLarenu Aki Hintsa nepochybuje o tom, že se Kimi Räikkönen bude při svém návratu do formule 1 potýkat jen s minimem problémů.
S fyzičkou Räikkönen mít problémy nebude, říká hlavní lékař McLarenu

Räikkönen se do Grand Prix vrací v 32 letech a po dvouleté přestávce. "Po fyzické stránce je Kimi určitě stejně silný jako vždy," uvedl Hintsa, jenž s finským závodníkem pracoval u McLarenu, pro Turun Sanomat. "Je zřejmé, že návrat bude pro Kimiho snadnější než byl pro Michaela Schumachera před dvěma roky."

Ve prospěch Räikkönena hraje skutečnost, že vrcholové závody nikdy neopustil, i když rallye klade na jezdce jiné nároky než formule 1. Navíc přestávku měl o rok kratší než Schumacher.

"Za prvé Kimi je mnohem mladší než Michael a za druhé nebyl pryč tak dlouho. Když byl pryč, tak dál jezdil ve velmi náročné závodní sérii," připomněl finský lékař.

Při srovnání s Schumacherem Hintsa poukázal také na relativně velký rozdíl věku mezi oběma jezdci.

"V této fázi života je 10 let rozdílu věku důležitý faktor ve vrcholovém sportu. Když je sportovci 40 let, jeho reakce začnou přirozeně zpomalovat a nedá se s tím nic dělat. Čas není možné vrátit," dodal.

Další článek: Liuzzi věří, že zůstane závodním jezdcem HRT

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10