S Ferrari se snaží jednat desítky jezdců, nevzrušuje mě to, říká Massa

Felipeho Massu nechává klidným prohlášení Marka Webbera, že jednal s Ferrari o angažmá v příští sezóně. Takových jezdců je prý hodně.
S Ferrari se snaží jednat desítky jezdců, nevzrušuje mě to, říká Massa

Když Webber oznámil, že v příštím roce bude i nadále závodit pro Red Bull, poměrně dlouze se věnoval Ferrari. Řekl, že s ním jednal, a vysvětlil, proč se rozhodl setrvat na místě.

Massu, o jehož sedačce Australan hovořil, ale takové komentáře nerozhodily. "Ne, určitě ne. Jsem si jistý, že nejen Mark, ale hodně jezdců jedná s Ferrari. Jsem si jistý, že víc než 50 jezdců volá Ferrari. Je to velký tým a většina jezdců by chtěla jezdit pro Ferrari, takže pro mě to problém není."

Jak už Brazilec řekl, je přesvědčený, že si své místo může udržet. Ale musí jezdit minimálně stejně dobře jako od letošního závodu v Monaku.

"Jedinou mojí starosti jsou moje výsledky. To je jediná věc, o kterou se zajímám, o řeči ne. Řeči mi nic nepřinesou. Důležité jsou výsledky. Jsou klíčové pro moji budoucnost. Když máte výsledky, jste vždy důležitější."

"Jednou vždy přijde doba, kdy nastane poslední rok vaší smlouvy, musíte hledět dopředu a myslet na další rok. Když jste ve velkém týmu, pořád jste pod tlakem, ať už smlouvu (na další sezónu) máte nebo ne. Patří to k práci tady, takže na to nemyslím."

Další článek: Button: McLarenu scházel přítlak, v Německu by se to mělo změnit

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10