S Ferrari jsem nepodepsal, říká Vettel. Zdroje BBC stále tvrdí opak

Sebastian Vettel osobně popřel, že by měl s Ferrari jakoukoliv dohodu o budoucí spolupráci. Spekulace ale pokračují.
S Ferrari jsem nepodepsal, říká Vettel. Zdroje BBC stále tvrdí opak

BBC před dvěma týdny informovala, že podle jejích zdrojů uvnitř Ferrari má Vettel předběžnou dohodu s Maranellem na spolupráci od roku 2014, která má však výkonnostní klauzuli.

"Není co říct, nic jsem nepodepsal," uvedl Vettel pro BBC. "Je to zábavné, nevím, kde se to vzalo."

Německému závodníkovi ale tato zpráva vadí, a to kvůli tomu, že by mohla narušit atmosféru u Red Bullu. "Není o čem informovat, jsem velmi spokojený u Red Bullu Racing," odpověděl na otázku, zda má nějakou dohodu, nebo zda vede rozhovory s Ferrari o své budoucnosti.

BBC však trvá na tom, že její zdroje z Ferrari stále říkají, že mezi Vettelem a italskou stájí dohoda existuje. Detaily neprozrazují, ale dlouhodobá budoucnost úřadujícího šampióna má být červená.

To ale nemíní připustit Red Bull. "Sebastian Vettel bude v roce 2014 bez stínu pochyb členem týmu Red Bull Racing," ujistil šéf týmu Christian Horner. "Sebastian má s tímto týmem velmi silný vztah."

"Oba přesně víme, jak si stojíme teď a ve vztahu k budoucnosti. Členové týmu samozřejmě sledují média, čtou internet, takže bylo důležité rozptýlit všechny spekulace, že by mohl jít jinam. Udělal jsem to hned v ten den, kdy se objevily."

"Sebastian je u Red Bullu od svých 12 nebo 13 let. Všechna svá vítězství v Grand Prix získal ve vozech Red Bull. Je velmi rád členem tohoto týmu a je jeho důležitou součástí. Snad to tak bude pokračovat mnoho dalších let."

Diskuze (144) Další článek: Nejrychlejší kolo zajel v Indii Button, nejrychlejší zastávku měl Vettel