S druhým jezdcem HRT nepospíchá, Sennovi ale smlouvu neprodlouží

Španělský tým HRT má na letošní sezónu zatím jen jednoho závodního jezdce, stal se jím Narajn Kartykejan. S uzavřením soupisky vyčkává na vyjasnění situace u Force Indie.
S druhým jezdcem HRT nepospíchá, Sennovi ale smlouvu neprodlouží

"Mohlo by dojít k překvapení," řekl k volbě druhého jezdce šéf HRT Colin Kolles. "Možná, že někteří jezdci se smlouvou nemají sedačku. Vyčkáváme. Chceme tu nejlepší kombinaci."

Kolles tak evidentně naráží na situaci Vitantonia Liuzziho, který má smlouvu s Force Indií, ale neustále se objevují zprávy o tom, že ho tým chce nahradit Paulem di Restou. Navíc až se uzavře soupiska Force Indie, zůstane u HRT jediná volná závodní sedačka pro letošní sezónu, což může přimět ke snížení nároků i další zkušené piloty. Se stoprocentní jistotou ale Kolles vyloučil, že by letos pro jeho tým znovu závodil Bruno Senna. Spekuluje se také o dalších jménech, jako je Davide Valsecchi.

Šéf HRT je přesvědčený, že volná sedačka bude atraktivnější také díky lepší formě týmu. "Auto vypadá úplně jinak. Vyvinutěji a lépe," popisoval. "Máme zadní část (převodovku) s hydraulikou od Williamsu a motor Cosworth. Tento komplet se loni dokázal kvalifikovat v top 10, takže nemůže být špatný. To naše slabina nebude."

"Doufáme, že se nám podaří vylepšit aerodynamiku. Samozřejmě, že auto v prvním závodě nebude patřit na špičku, i když ve formuli 1 byste nikdy neměli říkat nikdy. Ale musíme být realisté a tvrdě pracovat."

Do prvních předsezónních testů ve Valencii nasadí HRT loňský vůz, do dalších zřejmě přechodnou verzi a teprve až poté bude pravděpodobně mít k dispozici monopost 2011.

Diskuze (68) Další článek: HRT potvrdil smlouvu s Kartykejanem
16:40 | Divák narušil přenosy F1 po celém světě. Mňoukáním imitoval zvuk formulí odkaz
15:04 | Závod šampionů bude v roce 2019 v Mexiku.
21. října | U obou mercedesů se mění vodní pumpy. (via AMuS)
21. října | Na obou vozech Mercedesu se pracuje. Převodovky jsou venku... možná jde ale jen o preventivní prohlídky.

GP Mexika 2018

Pátek 26. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 27. října 2018
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 28. října 2018
Závod 20.10