S druhým jezdcem HRT nepospíchá, Sennovi ale smlouvu neprodlouží

Španělský tým HRT má na letošní sezónu zatím jen jednoho závodního jezdce, stal se jím Narajn Kartykejan. S uzavřením soupisky vyčkává na vyjasnění situace u Force Indie.
S druhým jezdcem HRT nepospíchá, Sennovi ale smlouvu neprodlouží

"Mohlo by dojít k překvapení," řekl k volbě druhého jezdce šéf HRT Colin Kolles. "Možná, že někteří jezdci se smlouvou nemají sedačku. Vyčkáváme. Chceme tu nejlepší kombinaci."

Kolles tak evidentně naráží na situaci Vitantonia Liuzziho, který má smlouvu s Force Indií, ale neustále se objevují zprávy o tom, že ho tým chce nahradit Paulem di Restou. Navíc až se uzavře soupiska Force Indie, zůstane u HRT jediná volná závodní sedačka pro letošní sezónu, což může přimět ke snížení nároků i další zkušené piloty. Se stoprocentní jistotou ale Kolles vyloučil, že by letos pro jeho tým znovu závodil Bruno Senna. Spekuluje se také o dalších jménech, jako je Davide Valsecchi.

Šéf HRT je přesvědčený, že volná sedačka bude atraktivnější také díky lepší formě týmu. "Auto vypadá úplně jinak. Vyvinutěji a lépe," popisoval. "Máme zadní část (převodovku) s hydraulikou od Williamsu a motor Cosworth. Tento komplet se loni dokázal kvalifikovat v top 10, takže nemůže být špatný. To naše slabina nebude."

"Doufáme, že se nám podaří vylepšit aerodynamiku. Samozřejmě, že auto v prvním závodě nebude patřit na špičku, i když ve formuli 1 byste nikdy neměli říkat nikdy. Ale musíme být realisté a tvrdě pracovat."

Do prvních předsezónních testů ve Valencii nasadí HRT loňský vůz, do dalších zřejmě přechodnou verzi a teprve až poté bude pravděpodobně mít k dispozici monopost 2011.

Další článek: HRT potvrdil smlouvu s Kartykejanem

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.