S druhým jezdcem HRT nepospíchá, Sennovi ale smlouvu neprodlouží

Španělský tým HRT má na letošní sezónu zatím jen jednoho závodního jezdce, stal se jím Narajn Kartykejan. S uzavřením soupisky vyčkává na vyjasnění situace u Force Indie.
S druhým jezdcem HRT nepospíchá, Sennovi ale smlouvu neprodlouží

"Mohlo by dojít k překvapení," řekl k volbě druhého jezdce šéf HRT Colin Kolles. "Možná, že někteří jezdci se smlouvou nemají sedačku. Vyčkáváme. Chceme tu nejlepší kombinaci."

Kolles tak evidentně naráží na situaci Vitantonia Liuzziho, který má smlouvu s Force Indií, ale neustále se objevují zprávy o tom, že ho tým chce nahradit Paulem di Restou. Navíc až se uzavře soupiska Force Indie, zůstane u HRT jediná volná závodní sedačka pro letošní sezónu, což může přimět ke snížení nároků i další zkušené piloty. Se stoprocentní jistotou ale Kolles vyloučil, že by letos pro jeho tým znovu závodil Bruno Senna. Spekuluje se také o dalších jménech, jako je Davide Valsecchi.

Šéf HRT je přesvědčený, že volná sedačka bude atraktivnější také díky lepší formě týmu. "Auto vypadá úplně jinak. Vyvinutěji a lépe," popisoval. "Máme zadní část (převodovku) s hydraulikou od Williamsu a motor Cosworth. Tento komplet se loni dokázal kvalifikovat v top 10, takže nemůže být špatný. To naše slabina nebude."

"Doufáme, že se nám podaří vylepšit aerodynamiku. Samozřejmě, že auto v prvním závodě nebude patřit na špičku, i když ve formuli 1 byste nikdy neměli říkat nikdy. Ale musíme být realisté a tvrdě pracovat."

Do prvních předsezónních testů ve Valencii nasadí HRT loňský vůz, do dalších zřejmě přechodnou verzi a teprve až poté bude pravděpodobně mít k dispozici monopost 2011.

Diskuze (68) Další článek: HRT potvrdil smlouvu s Kartykejanem
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
19:37 | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10