S DRS pod dvojitou žlutou. Několika jezdcům to v Brazílii prošlo

Hned po konci závodu bylo jasné, že Lewis Hamilton s velkou pravděpodobností dostane penalizaci. Na stupně vítězů se měl dostat Sainz, kterého ale měli sportovní komisaři prověřovat kvůli použití DRS pod dvojitou žlutou vlajkou.
Foto: Getty Images / Robert Cianflone
S DRS pod dvojitou žlutou. Několika jezdcům to v Brazílii prošlo  | Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Než se na trať vydal safety car, aby mohl být vůz Valtteriho Bottase odklizen pomoci jeřábu, vlály v daném místě dvojité žluté vlajky.

Někteří jezdci (psalo se o šesti) pod dvojitou žlutou aktivovali DRS. Po závodě se objevily informace, že mezi těmi, které sportovní komisaři prověřovali, je také Carlos Sainz. Nakonec ale žádné tresty nepadly.

Byl kvůli Bottasovi nutný výjezd safety caru?

Byl kvůli Bottasovi nutný výjezd safety caru?

Michael Masi, kterého cituje RaceFans, to vysvětluje. Ještě vloni by jezdce čekala penalizace. Pokud někdo aktivoval pod žlutou vlajkou DRS, dostal trest. Pravidlo ale bylo zmírněno. 

„Pár z nich aktivovalo DRS na relativně krátkou dobu“, uvedl Masi. Sportovní komisaři tomu ale nevěnovali primární pozornost. Zajímala je rychlost. 

„Hlavním faktorem při dvojitých žlutých vlajkách je požadavek zpomalit a to výrazně zpomalit. To je to, na co jsme se u všech dívali a všichni tomu vyhověli.“

„Sportovní komisaři se na to podívali a zjistili, že není nutné žádné vyšetřování. Rozhodující faktor v podobě zpomalení pod dvojitými žlutými byl absolutně dodržen.“

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Další článek: Formule 1 by se mohla vrátit do Jerezu, píší španělská média

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00