S DRS pod dvojitou žlutou. Několika jezdcům to v Brazílii prošlo

Hned po konci závodu bylo jasné, že Lewis Hamilton s velkou pravděpodobností dostane penalizaci. Na stupně vítězů se měl dostat Sainz, kterého ale měli sportovní komisaři prověřovat kvůli použití DRS pod dvojitou žlutou vlajkou.
S DRS pod dvojitou žlutou. Několika jezdcům to v Brazílii prošlo  | Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Než se na trať vydal safety car, aby mohl být vůz Valtteriho Bottase odklizen pomoci jeřábu, vlály v daném místě dvojité žluté vlajky.

Někteří jezdci (psalo se o šesti) pod dvojitou žlutou aktivovali DRS. Po závodě se objevily informace, že mezi těmi, které sportovní komisaři prověřovali, je také Carlos Sainz. Nakonec ale žádné tresty nepadly.

Byl kvůli Bottasovi nutný výjezd safety caru?

Byl kvůli Bottasovi nutný výjezd safety caru?

Michael Masi, kterého cituje RaceFans, to vysvětluje. Ještě vloni by jezdce čekala penalizace. Pokud někdo aktivoval pod žlutou vlajkou DRS, dostal trest. Pravidlo ale bylo zmírněno. 

„Pár z nich aktivovalo DRS na relativně krátkou dobu“, uvedl Masi. Sportovní komisaři tomu ale nevěnovali primární pozornost. Zajímala je rychlost. 

„Hlavním faktorem při dvojitých žlutých vlajkách je požadavek zpomalit a to výrazně zpomalit. To je to, na co jsme se u všech dívali a všichni tomu vyhověli.“

„Sportovní komisaři se na to podívali a zjistili, že není nutné žádné vyšetřování. Rozhodující faktor v podobě zpomalení pod dvojitými žlutými byl absolutně dodržen.“

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Další článek: Formule 1 by se mohla vrátit do Jerezu, píší španělská média

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00