S dobrým vozem by Schumacher bojoval o přední místa, věří Haug

Odcházející sportovní šéf Mercedesu Norbert Haug si je jistý, že Schumacher byl i ve svém posledním roce ve formuli 1 ve vrcholové formě, jen neměl potřebnou techniku.
S dobrým vozem by Schumacher bojoval o přední místa, věří Haug

Schumacher dosáhl ve své třetí sezóně s Mercedesem nejhoršího celkového umístění od svého návratu, mezi jezdci byl až třináctý. Ale výsledky mu často kazila technika, a to nejen z pohledu spolehlivosti, ale i výkonnosti.

"Kdyby řídil auto, jako byl mclaren, tak jsem si jistý, že by Michael měl výsledky a skončil by mezi prvním třemi spolu s Nicem (Rosbergem)," řekl Haug pro Autosport.

"Viděli jste, co se dělo, když bylo auto dobré. V Monaku zajel čas na pole position, a to nedostanete jen tak jako dárek. Michael také mohl být velmi silný v čínské Grand Prix."

V Monte Carlu Schumacher z pole position nakonec nestartoval kvůli penalizaci, zatímco v Šanghaji závod nedokončil kvůli špatně připevněnému kolu při zastávce v boxech.

Sedminásobný mistr světa však ničeho nelituje. Jeho návrat sice nebyl tak úspěšný, jak si přál, ale odchází se vztyčenou hlavou.

"Pokusil jsem se tuto misi zakončit úspěšně. Tentokrát to nevyšlo, ale jsem spokojený s tím, jak to skončilo, a s odchodem do nového života," dodal.

Další článek: De la Rosovi se nejvíce líbilo u McLarenu, nejméně u Sauberu

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.