S dobrým nastavením může Haas dotáhnout Toro Rosso

Šéf týmu Haas Guenther Steiner věří, že teď, když se pořadí týmů po začátku sezóny formule 1 ustálilo, může americká stáj bojovat s Toro Rosso.
S dobrým nastavením může Haas dotáhnout Toro Rosso

Americký tým Haas vstoupil do formule 1 velmi dobře, když se Romainu Grosjeanovi podařilo v prvních dvou závodech dojet na bodované pozici. V uplynulých čtyřech velkých cenách se však tým Haas bodů nedočkal.

I přes nepovedený víkend v Baku Steiner stále věří, že má jeho tým potenciál na to bojovat o body a v případě dobrého nastavení svého vozu být i rovnocenným soupeřem pro McLaren nebo Toro Rosso.

„Jsem šťastný, když najdeme správné nastavení,“ říká Steiner. „V tuto chvíli je to jasný souboj o naše postavení, myslím, že tu můžeme být s mclareny, což je velmi dobré.“

„Když máme dobrý den, můžeme bojovat i s Toro Rosso, zbytek je už hodně vpředu. Za normálních okolností máme na lidi za sebou náskok. Musíme se dostat před ty, kteří jsou před námi. Když odvedeme dobrou práci, může se nám to podařit.“

Týmu Haas patří po osmi závodech s 22 body osmá pozice v Poháru konstruktérů. McLaren je o dva body před Haasem na sedmé příčce, zatímco šesté Toro Rosso má o deset bodů víc než Haas.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Jediná věc podle Marcuse Ericssona

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10