S Danielem jsme každý jiný, určitě mi ale dá zabrat, myslí si Vettel

Německý pilot rozhodně nehodlá podceňovat schopnosti svého nového týmového kolegy. Jejich interní souboj prý bude vyrovnanější, než mnozí předpovídají.
S Danielem jsme každý jiný, určitě mi ale dá zabrat, myslí si Vettel

V podstatě ihned poté, co Red Bull oznámil, že počínaje nadcházející sezonou pro něj bude po boku Sebastiana Vettela závodit Daniel Ricciardo, jenž zde nahradí svého krajana Marka Webbera, začalo se v paddocku formule 1 spekulovat o tom, kdo že z obou jezdců rakouské stáje bude mít nakonec navrch.

A zatímco většina zainteresovaných favorizuje čtyřnásobného německého šampióna, objevily se zde i takové názory, podle kterých to bude mezi oběma piloty velmi vyrovnané. Jeden takový vyjádřil například Němcův dlouholetý týmový kolega Webber.  

Ostatně ani Sebastian Vettel si nemyslí, že by jej v letošním roce, co se interního duelu týče, čekala jakkoliv lehká práce, ba naopak. Zároveň podotýká, že vhledem k velkým odlišnostem mezi ním a Ricciardem se toho mohou jeden od druhého hodně přiučit.  

“Dávat mu jakoukoliv radu je velmi obtížné, protože každý má svůj vlastní styl,“ cituje Vettela server Crash.net. “Jsem si jistý, že je tu spousta věcí, které se ode mě naučí, ale stejně tak doufám, že i já se toho od něj spoustu naučím.“

“Jako jezdec je jiný, má jiný pohled na věci a já myslím, že když necháte své oči a uši otevřené, vždycky se můžete něčemu přiučit. Ačkoliv možná nemá takové zkušenosti, jako měl v minulých letech Mark, pořád je dostatečně talentovaný a své místo si zasloužil. A já si jsem jistý, že mi dá zabrat.“

Přestup do Red Bullu každopádně nebude pro Ricciarda podle slov německého šampióna snadný a nějakou chvíli bude trvat, než se Australan v novém týmu řádně zabydlí.

“Určitě je to pro něj nový krok, nové prostředí; ne snad tolik krok, protože nějaké lidi tu už zná. Už několikrát byl během minulých let v simulátoru, takže zaměstnance (Red Bullu) zná. Ale pořád je to nové pracovní prostředí. Pracovat s těmito lidmi je jiné než je jen znát, takže bude muset samozřejmě každého poznat a – mluvím ze své vlastní zkušenosti – zabere to nějaký čas, než bude hovořit stejným jazykem jako inženýři,“ dodává. 

Další článek: FIA potvrdila časy, ve kterých se pojedou jednotlivé závody