S bodem roste chuť. Wehrlein věří, že Manor může porazit Renault

Pascal Wehrlein získal v Rakousku první bod pro Manor v tomto roce. Jeho ambice rostou. Myslí si, že Manor může letos potrápit Renault.
S bodem roste chuť. Wehrlein věří, že Manor může porazit Renault

Manor je nyní desátý. Za sebou má Sauber, který ještě nebodoval a před sebou Renault, který zatím získal šest bodů. Podle Wehrleinena může Manor s Renaultem bojovat o umístění v šampionátu.

„Myslím, že od začátku sezóny jsme se hodně zlepšili,“ řekl Wehrlein. „Nyní v posledních několika závodech bojujeme vždy se Sauberem nebo Renaultem.“

„První závod byl velkým zklamáním,“ pokračuje Wehrlein. Další závod pak byl prý lepší ale v Číně to mělo opět daleko do ideálu. 

Podle Wehrleinena je pokrok Manoru skutečně velký. „Jsem teď šťastný a doufám, že se můžeme zlepšit ještě více v příštích závodech a snad můžeme bojovat s Renaultem v šampionátu. To by bylo skvělé. Budu na to tlačit tak tvrdě, jak to jen půjde.“

Wehrlein si myslí, že klíček k úspěchu v Rakousku byly pneumatiky a tamní teploty.

Renault má jiné plány

U Renaultu mají samozřejmě jiné plány. „Jsou zde ještě dva cíle. Dostat se do Q2 a bodovat. Ve skutečnosti jsme byli docela blízko, v Montrealu to bylo 0,015 s na Romaina.“ V Rakousku pak podle Palmera šance zhatila červená vlajka.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Jezdci Mercedesu mohou i nadále závodit, rozhodl Mercedes

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10