S bodem roste chuť. Wehrlein věří, že Manor může porazit Renault

Pascal Wehrlein získal v Rakousku první bod pro Manor v tomto roce. Jeho ambice rostou. Myslí si, že Manor může letos potrápit Renault.
S bodem roste chuť. Wehrlein věří, že Manor může porazit Renault

Manor je nyní desátý. Za sebou má Sauber, který ještě nebodoval a před sebou Renault, který zatím získal šest bodů. Podle Wehrleinena může Manor s Renaultem bojovat o umístění v šampionátu.

„Myslím, že od začátku sezóny jsme se hodně zlepšili,“ řekl Wehrlein. „Nyní v posledních několika závodech bojujeme vždy se Sauberem nebo Renaultem.“

„První závod byl velkým zklamáním,“ pokračuje Wehrlein. Další závod pak byl prý lepší ale v Číně to mělo opět daleko do ideálu. 

Podle Wehrleinena je pokrok Manoru skutečně velký. „Jsem teď šťastný a doufám, že se můžeme zlepšit ještě více v příštích závodech a snad můžeme bojovat s Renaultem v šampionátu. To by bylo skvělé. Budu na to tlačit tak tvrdě, jak to jen půjde.“

Wehrlein si myslí, že klíček k úspěchu v Rakousku byly pneumatiky a tamní teploty.

Renault má jiné plány

U Renaultu mají samozřejmě jiné plány. „Jsou zde ještě dva cíle. Dostat se do Q2 a bodovat. Ve skutečnosti jsme byli docela blízko, v Montrealu to bylo 0,015 s na Romaina.“ V Rakousku pak podle Palmera šance zhatila červená vlajka.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Jezdci Mercedesu mohou i nadále závodit, rozhodl Mercedes

17:03 | Tento týden nás čeká: ve středu představení nového vozu Ferrari, v pátek pak v 6:30 prezentace vozu Haasu v boxové uličce v Bahrajnu. Od pátku do neděle pak předsezónní testy.
15:59 | F1 TV Pro nabízí aktuálně slevu 25 %.
5. března | Pandemie ovlivňuje WEC. Po odkladu Le Mans na srpen (aby tam mohli fanoušci) se posouvá start sezóny. Začne 1. května ve Spa, 13. června se pak pojede v Algarve.
5. března | V Baku se pojede bez fanoušků