Rychlých aut je hodně, jen pár to ale vydrží celý závod, myslí si Button

Ve Švýcarsku, Monaku i na dalších pár místech Evropy v těchto chvílích vrcholí cestovní horečka. Jenson Button už má svůj kufr taky určitě sbalený.

Část jezdců míří do Bahrajnu hned zítra, aby si v dějišti prvního závodu sezony do konce týdne stihla zvyknout na místní podmínky. „Už se nemůžu dočkat, až v pátek ráno sednu do auta s pocitem, že jsem úřadující mistr světa. Je to velká zodpovědnost a čest. Nerad bych o to číslo na autě přišel,“ těší se Button.

Brit bude letos chtít obhájit loňský titul. „Doufám, že šanci mám,“ říká. Po přestupu do McLarenu z Brawnu, dnešního Mercedesu, si musel v zimě zvyknut na nové lidi i jiný monopost.

Naštěstí pro něj se snad McLaren vylízal z loňských problémů a spolu s Ferrari, Red Bullem a Mercedesem tvořil při testech silnou čtyřku. „Auto bylo při testech velmi spolehlivé a to je vždycky základ. (V Barceloně) jsme zkoušeli novou aerodynamiku. Simulovali jsme závod, odjel jsem i nějaká kola s malým množstvím paliva a všechno to klapalo,“ popsal Button.

Vedle tří zmíněných týmů by podle Buttona na začátku sezony mohly překvapit Sauber nebo Williams. „Vypadá to, že hodně aut bude rychlých na jedno kolo. Z toho, jak jsou časy blízko u sebe, je to vidět. Už složitější ale bude udržet pneumatiky v kondici celý závod. Lewisovy časy se (při simulacích v Barceloně) vyvíjely velice dobře.“

„Ve srovnání s Ferrari jsme (v Barceloně) na delší vzdálenosti byli lepší. Nevíme ale, na čem tehdy zrovna pracovali. Skutečné porovnání s Ferrari, Red Bullem nebo Mercedesem nemáme. Jsou to naši hlavní soupeři. Silné auto má v tuto chvíli i pár dalších týmů, ale ty podle mého neudrží krok při dalším vývoji,“ poznamenal Button.

Další článek: Massa: Nové týmy? Doufám, že nebudou nebezpečné

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen