Rychlý budu muset být okamžitě, uvědomuje si Albon

Thajského pilot Alexandera Albona čeká v roce 2019 debutová sezóna ve formuli 1, kterou absolvuje s týmem Toro Rosso. Dvaadvacetiletý jezdec nebude mít příliš mnoho času na učení se.
Rychlý budu muset být okamžitě, uvědomuje si Albon

Alex Albon skončil v roce 2018 na třetím místě celkového pořadí formule 2 a vše nasvědčovalo tomu, že jeho další kroky povedou do formule E, kde podepsal smlouvu u týmu Nissan a zasáhl i do předsezónních testů ve Valencii.

Poté ale přišla nabídka z formule 1, které dal Albon přednost před angažmá u továrního týmu v šampionátu elektrických monopostů. Thajec u Toro Rosso nahradil Brendona Hartleyho a jeho týmovým kolegou bude v roce 2019 navrátilec Daniil Kvjat.

Nováček Albon tedy bude v jednom týmu závodit vedle zkušeného Rusa, tudíž bude muset od začátku sezóny pracovat na kvalitních výkonech.

„Myslím, že budu okamžitě muset být rychlý,“ odpověděl Alex Albon na otázku holandského magazínu Formule 1, která se týkala největší výzvy, s jakou se bude muset thajský pilot na úvod své debutové sezóny vypořádat.

„Mám čtyři dny testování v Barceloně a nikdy před tím jsem formuli 1 neřídil,“ podotýká Albon.

„Před Melbourne budu mít jen málo času a monoposty formule 1 jsou pochopitelně úplně odlišné a rychlejší než formule 2.“

„Budu se tedy snažit stále zrychlovat, budu poznávat auto a budu zjišťovat, jak ho řídit.“

Ještě před zahájením nové sezóny se Albon rovněž pilně věnoval fyzické přípravě.

„Absolvoval jsem testy krku, cardia a krve a k tomu jsem měl nějaká další vyšetření. Svůj krk se pochopitelně snažím připravit tak dobře, jak jen to půjde.“

„Fyzická kondice je nutná, takže se na ni nyní soustředím. Mám svého trenéra a bude se snažit být v Melbourne v nejlepší formě.“

Foto: Getty Images / James Bearne

Další článek: Bude jednou Finsko hostit grand prix formule 1?

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
16. června | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
16. června | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00