Rychlost Haasu v Bahrajnu byla beznadějná

Takový je alespoň názor Kevina Magnussena. Sám netuší, proč vozy amerického týmu jely v závodě tak špatně.
Rychlost Haasu v Bahrajnu byla beznadějná

Start do sezony byl v podání týmu Haas parádní. Šesté a sedmé místo v kvalifikaci, šesté místo pro Kevina Magnussena v závodě. Také kvalifikace na Grand Prix Bahrajnu vypadala pozitivně, oba piloti se znovu probojovali do první desítky.

V závodě to už však byla jiná písnička, Magnussen se po startu postupně propadal, trápila ho nedostatečná přilnavost a do cíle dojel na třináctém místě, více než jedno kolo za vítězem. Co stojí za náhlým propadem formy týmu Haas?

„Auto prostě nemělo rychlost. Byli jsme naprosto beznadějní, od začátku do konce. Nejelo nám to ani na rovinkách, takže jsme se nemohli bránit. V kvalifikaci jsme byli rychlí, takže auto nemůže být špatné. Něco se ale pokazilo a musíme urychleně zjistit, co za tím stojí.

Když se nám vůz podaří vyladit, jede výborně. Podobné závody jsou ale odstrašující. Chyběla mi přilnavost. Auto všude klouzalo, kola se zablokovávala. Byl to úplně jiný vůz než v kvalifikaci. Na rovinkách jsme byli nejpomalejší. Jiné formule s motory Ferrari kolem mě doslova prolétávaly.

Věděli jsme, že na rovinkách nebudeme přeborníci, měli jsme nastavení spíše na vyšší přítlak, ale takový rozdíl jsme nečekali. Byli jsme pomalí jak šnek, na přímých úsecích jsme hodně ztráceli a kolo za kolem se propadali,“ posteskl si dánský pilot.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: V Bahrajnu proběhnou testy. Představí se Schumacher i Alonso

15:48 | 58. narozeniny dnes slaví Paul Belmondo. Syn slavného francouzského jezdce odstartoval v letech 1992 až 1994 do sedmi závodů formule 1. Nejlepší výsledek zajel v Maďarsku 1992, kde byl devátý. Ještě v roce 2005 závodil v Le Mans, kde v tomto roce získal třetí místo v LMP2.
9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen