Řvoucí Steiner na Netflixu? Grosjean si jeho styl pochvaluje

Hvězdou druhé řady seriálu Formula 1: Drive to Survive (F1: Touha po vítězství) je Günther Steiner, který byl velmi naštvaný na své jezdce. Grosjeanovi se jeho přístup líbí.
Řvoucí Steiner na Netflixu? Grosjean si jeho styl pochvaluje

Romain Grosjean říká, že Drive to Survive pomohl ukázat „překvapující“ styl vedení Günthera Steinera, který se vyhýbá politikaření uvnitř týmu.

Steiner v jednom z dílů seriálu poslal jezdce do patřičných míst poté, se se v průběhu Grand Prix Velké Británie srazili.

Podle Grosjeana je to důkaz Steinerova čestného způsobu řízení týmu, což ve F1 není běžné.

Na Netflixu je druhá řada Drive to Survive. Co v ní uvidíte?

Na Netflixu je druhá řada Drive to Survive. Co v ní uvidíte?

„Neexistuje žádná politika,“ řekl Grosjean, kterého cituje Autosport. „Nejsou tam žádné skryté věci a to je v rámci formule 1 překvapivé.“

„Když se podíváte na další týmy a co se děje, můžete říct, že se jedná o velmi odlišnou situaci.“

„Když není Günther spokojený, řekne vám to. Neznamená to, že se na vás zlobí. Máme dobrý vztah a jsme přátelé, ale mimo to vám řekne, co je správné a co je špatné. A jemu můžete také říct, co je správné a co je špatné. Takhle fungujeme.“

Grosjean nechce vidět první sérii Drive to Survive. Kvůli vzpomínkám

Grosjean nechce vidět první sérii Drive to Survive. Kvůli vzpomínkám

„Pokud se mě zeptáte na díl o Haasu, byl bych rád, kdybych viděl trochu více tvrdé práce od chlapců v zákulisí.“

„Všichni jsme viděli strašnou situaci, ve které jsme byli, ale věřím, že se mohlo ukázat o něco více ze skutečné práce, která byla provedena, aby se pokusili dostat ze šlamastyky. Myslím, že to nebylo ve scénáři.“

Seriál od Netflixu je podle Grosjeana dobrý. „Myslím, že je to skvělé pro fanoušky. Ukazuje formuli 1 lidem, kteří o ní moc nevěděli a kvalita je neuvěřitelná.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Hülkenberg? V DTM by zamíchal pořadím, věří Rast

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.