Russellův výkon v Sachíru pomáhá Mercedesu při vyjednávání s Hamiltonem, věří Webber

Absence Sira Lewise Hamiltona ve Velké ceně Sachíru a výborný výkon jeho náhradníka George Russella dává Mercedesu navrch při jednání o nové smlouvě sedminásobného mistra světa, myslí si bývalý pilot formule 1 Mark Webber.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Russellův výkon v Sachíru pomáhá Mercedesu při vyjednávání s Hamiltonem, věří Webber | Foto: Getty Images / Clive Mason

Kvůli pozitivnímu testu na koronavirus musel Hamilton vynechat předposlední závod loňské sezóny F1 v Sachíru. Jeho místo Mercedes zaplnil svým juniorem Russellem, který od vstupu do F1 závodí za Williams.

Mladý Brit předvedl výborný výkon, když v kvalifikaci jen o 26 tisícin nestačil na druhého jezdce Mercedesu Valtteriho Bottase a v závodě jel po povedeném startu za vítězstvím, o které jej ale připravila chyba mechaniků v boxech a následný defekt.

Právě načasování Russellova výkonu na okruhu v Bahrajnu, který předvedl ještě před začátkem jednání Hamiltona s šéfem týmu Totem Wolffem o nové smlouvě, podle Webbera pomáhá Mercedesu a sedminásobného mistra světa naopak staví do horší pozice.

Sir Lewis Hamilton je oficiálně bez sedačky. Objevují se první spekulace

Sir Lewis Hamilton je oficiálně bez sedačky. Objevují se první spekulace

„To načasování bylo pro Lewise prostě strašné,“ řekl Webber, který nyní působí jako komentátor televize Channel 4, v podcastu At The Controls.

„Já jsem v monopostu formule 1 odjel 1000 dní v rámci testů, tréninků a víkendů velkých cen, dohromady přes 12 let. Když se pak podíváme na dny, kdy jsem neseděl v autě, napočítáme možná tak tři, protože jsem nechtěl, aby byl někdo v blízkosti mého vozu.

„Jen se snažíte držet si svou tržní hodnotu. Nechcete, aby ostatní měli přístup k vaší technice a lidem. Konkurence je tu bezohledná. I pro někoho jako je Lewis to bylo negativní.“

Pro poslední závod sezóny v Abú Dhabí už byl Hamilton ale zpátky ve svém kokpitu, ačkoliv se podle svých slov stále necítil dobře. Podle Webbera jednoduše nechtěl připustit, aby měl Russell příležitost ukázat svou výkonnost i na okruhu Yas Marina.

Brawn věří, že Russell je budoucí mistr světa

Brawn věří, že Russell je budoucí mistr světa

„George jel skvěle. Ano, byla to nejjednodušší trať na světě, nebyla to úplně Suzuka. I tak ale jel skvěle v prostředí, ve kterém byl alespoň z ergonomického hlediska znevýhodněn. Toto (Wolff) se určitě rád pohybuje až na hraně a tuto hru hraje v paddocku často. A tohle byla další, která, zdá se, skončila v jeho prospěch,“ dodává Webber.

Váš názor Další článek: Finská závodnice odmítla sedačku v Indy Lights. Tým po ní chtěl, aby pózovala nahoře bez
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00