Russellovi vadí nenávistné komentáře polských fanoušků

George Russell se na sociálních sítích stal terčem útoků polských fanoušků.
Russellovi vadí nenávistné komentáře polských fanoušků

Robert Kubica se po letech vrátil do formule 1. Naděje na krásný příběh rychle pohasla. Kubicovi se nedaří. Může za to samozřejmě forma Williamsu, ale Kubica prohrává také při srovnání se svým mladým týmovým kolegou.

Rodák z Krakova je kvůli svým výsledkům terčem vtipů na sociálních sítích, ale jednoduché to v tomto světě nemá ani Russell. Polští fanoušci na něj útočí, protože se domnívají, že má lepší auto než Kubica. 

Claire Williamsová i Mercedes už mnohokrát podobné konspirační teorie odmítli. 

„Je trochu bolestivé, že 50 procent komentářů k mým příspěvkům na sociálních sítích je nenávist polských fanoušků, zatímco zbývajících 50 procent mě plně podporuje,“ řekl Russell pro Autosport.

„Záleží mi hlavně na pohledu zevnitř. Na tom, co si o mně myslí Williams a Mercedes. Ale chcete být také respektováni zvenčí.“

„Nepotkal jsem nikoho, kdo mě nerespektuje, nebo mě nenávidí a není z Polska. Doufám, že jednoho dne budu mít stejně vášnivé fanoušky jako on.“

Russell je prý se svou první polovinou sezóny spokojený a je rád, že sbírá zkušenosti.

„Myslím, že jsem v některých případech odvedl velmi dobrou práci, v jiných zase ne.“ Russell je prý rád i za okamžiky, kdy se mu nedařilo, protože se z nich může poučit a nabrat zkušenosti.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Váš názor Další článek: Verstappen může získat spoustu titulů, nebo také žádný. Záleží na autu, říká Sainz