Russell získal body ve třetím z posledních čtyř závodů

Není to tak dávno, co George Russell snad už ani nevěřil, že získá s Williamsem body. V posledních čtyřech závodech se mu to povedlo třikrát. Naposledy včera v Monze.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Russell získal body ve třetím z posledních čtyř závodů | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Russell získal 2 body za osmé místo. Celkem jich má 15 a v šampionátu není daleko od Cunody. Williams má celkově 22 bodů. Na Aston Martin ztrácí už hodně, ale dál si upevňuje osmé místo – Alfa Romeo zůstává na 3 bodech.

Video: Start sprintu z kamery v helmě George Russella

Video: Start sprintu z kamery v helmě George Russella

„Když vyjel safety car, byli jsme na trati ve správný čas na správném místě a získali jsme několik pozic v boxové uličce,“ uvedl Russell. 

„Poslední stint s Alonsem přede mnou a Oconem za mnou byl opravdu silný a podařilo se nám udržet náskok. Nyní jsme bodovali ve třech z posledních čtyř závodů, což se v jednu chvíli zdálo dost neuvěřitelné.“

„Při všech těch incidentech jsme měli trochu štěstí, ale opět jsme se dostali do správné pozice a byli jsme tam, abychom toho využili. Nakonec jsme porazili Alpine, Aston Martin a oba vozy Alfy Romeo, takže musíme jen udržet toto tempo. Chci také říct, že McLarenu patří obrovská pochvala. Daniel a Lando jsou opravdu skvělí kluci a zisk double je pro ně úžasný.“

Russell chce mít s Hamiltonem dobrý vztah. Věří, že s ním bude moci závodit stejně jako Bottas

Russell chce mít s Hamiltonem dobrý vztah. Věří, že s ním bude moci závodit stejně jako Bottas

Daleko od bodů nebyl ani Latifi, který dojel 11. se ztrátou 3 sekund na desátého Ocona.

„Nicholas byl v prvním stintu vynikající a po zastávce v boxech měl dobrou pozici,“ řekl šéf výkonosti vozu Dave Robson. 

„Načasování safety caru však bylo pro něj nešťastné a naopak ideální pro George, který dokázal Nicholase přeskočit přes zastávku v boxech. Od té doby George zvládl závod na výbornou, ubránil se Oconovi a velmi slušně se držel Alonsa. Nicholas bohužel nedosáhl na bodované umístění, ale přesto zajel velmi dobře další závod, který mu v budoucnu dobře poslouží.“

Další článek: Penalizovaný Pérez věřil v „širší pohled“ stewerdů

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00