Russell věří, že má sedačku jistou. Spekulace jsou podle něj hrou Pérezova okolí

V posledních dnech se spekuluje, že by Sergio Pérez mohl nakonec zamířit do Williamsu a nahradit tam Russella.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Russell věří, že má sedačku jistou. Spekulace jsou podle něj hrou Pérezova okolí  | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Oba jezdci Williamsu sice byli už v červenci potvrzeni u Williamsu, ale to v dnešním světě formule 1 nic neznamená. Tým navíc změnil majitele.

Sergio Pérez je bez sedačky. Delší dobu byl spojován s Haasem, ale v poslední době se spekuluje o jeho přestupu do Williamsu, kde by patrně nahradil George Russella.

„Myslím si, že všechny tyto spekulace pravděpodobně podporuje Pérezův tábor, který se snaží vyvíjet tlak na další týmy – potenciálně na místo u Red Bullu,“ řekl Russell.

Pérez je totiž ve hře také o sedačku u Red Bullu, pokud by se druhý tým celkového pořadí rozhodl ukončit spolupráci s Albonem.

Horner zcela otevřeně přiznal, že pokud se Albon hned nezlepší, přijde někdo „zvenku“

Horner zcela otevřeně přiznal, že pokud se Albon hned nezlepší, přijde někdo „zvenku“

„To je můj pohled na věc. Mám smlouvu, nemám se čeho bát, soustředím se jen na svou práci.“

Russell ve čtvrtek v rozhovoru s médii uvedl, že se bude o víkendu bavit s novým vedením Williamsu. Předseda Dorilton Capital Matthew Savage dorazil na okruh v pátek.

„Řekli, že vůbec netuší, odkud tyto spekulace pocházejí,“ řekl Russell. Dočasného šéfa Williamsu Simona Robertse se novináři ptali na situaci v pátek na tiskové konferenci. Jeho slova ale nebyla úplně jasná. „Věci byly pravděpodobně opět vytrženy trochu z kontextu, což je přesně to, co tým nechtěl,“ hodnotí Russell.

„Tým to nakonec nechtěl komentovat, protože měli pocit, že to není nutné, a jen to otvírá prostor dalším dotazům později.“

„Mám smlouvu a jsem si jistý, že příští rok budu na startovním roštu. V příštích týdnech by se muselo něco podstatného stát, aby se to změnilo. Existuje spousta spekulací, které jsou živeny jinými lidmi. Všechno bude, jak jsem řekl, v pořádku.“

„Řekl bych, že to bude z pohledu týmu 100 % objasněno pravděpodobně nejpozději do konce příštího týdne.“

Další článek: Od požáru k druhému nejlepšímu výsledku v sezóně. Gasly si Portugalsko užil

11:46 | Grosjean: Pokud bych sledoval tento závod doma a jeden z mých přátel měl takovou nehodu, byl bych přesvědčen, že je mrtvý.
22:21 | Reakce jezdců na nehodu Grosjeana v týmových rádií bezprostředně po nehodě... odkaz
21:17 | Proč sledovat GP Sachíru: Russell jede v Mercedesu Aitken debutuje ve Williamsu Fittipaldi debutuje v Haasu Netradiční layout okruhu, kola výrazně pod 1 minutu, očekáváme malé rozdíly v časech. Pojede se později, bude chladněji, podmínky tedy jiné. + finále šampionátu F2!
20:00 | Testů mladých jezdců po GP Abú Dhabí by se mohl zúčastnit také Carlos Sainz s Ferrari.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10