Russell si v GP Portugalska připadal jako Pastor Maldonado

George Russell se pohyboval poměrně vysoko v pořadí, ale na body to opět nestačilo.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
Russell si v GP Portugalska připadal jako Pastor Maldonado  | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Russell měl relativně dobrý víkend. Dostal se do druhé části kvalifikace, kde dokonce porazil Vettela. Do závodu odstartoval na střední směsi, což se ukázalo jako výhodná strategie. Russella to vyneslo na sedmé místo. Bojoval dokonce s Oconem a Albonem. Nakonec ale dojel 14. a na body tak opět nedosáhl.

„Byl to dobrý závod,“ řekl Russell. „Z vozu jsem měl dobrý pocit a tempo bylo dobré.“

Russell věří, že má sedačku jistou. Spekulace jsou podle něj hrou Pérezova okolí

Russell věří, že má sedačku jistou. Spekulace jsou podle něj hrou Pérezova okolí

„Měl jsem několik velkých okamžiků, když jsem byl za Oconem, když jsem se pokoušel předjet jeho a Alexe. Další jsem měl později za Giovinazzim, když jsem se ho pokusil předjet do třetí zatáčky.“

V jednu chvíli jsem se cítil trochu jako Pastor Maldonado ... Vzpomínám si na situaci na Red Bull Ringu, když se pokoušel předjet Verstappena, na chvíli ztratil kontrolu nad vozem. Dnes jsem se cítil jako on. Víte, nečekal jsem, že to řeknu po tomhle závodě.“

Russell naráží na souboj Maldonada a Verstappena v Rakousku 2015 (viz video, ztráta kontroly nad vozem je až na konci videa). Přestože Maldonado také závodil za Williams, v sezóně 2015 jezdil za Lotus a byla to jeho poslední sezóna ve F1.

Wurz odmítá konspirační teorie okolo Maldonadova vítězství před osmi lety

Wurz odmítá konspirační teorie okolo Maldonadova vítězství před osmi lety

„Je to prostě kruté. Pokaždé, když máme dobrý výsledek, není tu ta šílený, chaotický závod. Letos jsme ještě nezískali bod, ale závody jsou skvělé – v Silverstone jsme skončili na 12. místě, další závod jsme skončili na 11. místě.“

„Dnes jsme skončili na 14. místě, ale dojelo 19 lidí. Neodstoupilo pět jezdců z první desítky...“

Váš názor Další článek: Szafnauera naštvalo napomenutí Péreze. Teď bude muset jezdit jako svatý, říká
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00