Russell si na konci užil souboj s Piastrim, Hamilton se trápil | Foto: Getty Images / Clive Mason

Foto: Getty Images / Clive Mason

Russell si na konci užil souboj s Piastrim, Hamilton se trápil

George Russell dojel ve Velké ceně Japonska formule 1 na sedmém místě. Jeho týmový kolega z Mercedesu Lewis Hamilton obsadil devátou pozici.

Oba piloti Mercedesu v závodě zvolili strategii dvou zastávek v boxech.

Ke konci závodu Russell bojoval s Fernadnem Alonsem a Oscarem Piastrim o šesté místo. Před Australana se sice dostal, španělský matador byl ale nad jeho síly.

„Dnes jsme se posunuli vpřed, což je pozitivní. Startovat po červené vlajce na tvrdé sadě jsme se rozhodli proto, abychom nám dali flexibilitu pokusit se o jednu nebo dvě zastávky. Bylo dobré mít tuto volnost, nakonec jsme se rozhodli pro dvě zastávky. První stint byl náročný, po první zastávce naše rychlost ale vypadala slibně,“ řekl Russell.

„Ke konci to byl dramatický závod. Vždy je lepší útočit než bránit a bylo to hezké, čisté závodění. Byl tam kontakt s Oscarem, což byl závodní incident, byl jsem ale rád, že jsem nakonec tu pozici získal.“

Hamilton se potýkal s nedotáčivostí

Lewise Hamiltona v průběhu závodu na Suzuce trápila nedotáčivost vozu. Kvůli tomu Mercedes v polovině závodu přistoupil k výměně pozic mezi Hamiltonem a Russellem.

V poslední fázi závodu se Hamiltonova rychlost zlepšila a sedminásobný mistr světa dojel devátý.

„Dnes to byl náročný den. Udělal jsem maximum, ale výsledek nebyl dobrý. Bohužel, tak na tom v tuto chvíli náš vůz je. Na tvrdé sadě jsem se necítil dobře a při restartu doznal vůz poškození. Vůz byl hodně nedotáčivý, hlavně v prvním stintu, proto jsem se rozhodl George pustit před sebe,“ řekl Hamilton.

„Jakmile jsme nasadili střední sadu, začalo to být o trochu lepší. V posledním stintu jsem poprvé v závodě cítil, že mám dobrou přilnavost.

„Musíme dál tvrdě pracovat, naše rychlost dnes stačila zřejmě jen na šesté místo. Pokud se chceme posunout pořadím, budeme muset přidat výkonnost.“

Doporučujeme

Články odjinud