Russell se vloni hodně naučil ze soubojů s Vettelem

Před začátkem sezóny by to vypadalo jako zcela absurdní. Sebastian Vettel ale v průběhu roku svedl několik soubojů s Georgem Russellem.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
Russell se vloni hodně naučil ze soubojů s Vettelem | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Williams se v závodním tempu trochu zlepšil. Naopak Ferrari se zhoršilo a Sebastian Vettel v porovnání s Leclercem také neměl zrovna ideální rok. Na prvních třech místech odjel Vettel jen 9 kol. Nejvíce kol odjel na 11. a 12. místě. 

George Russell se v závodech pohyboval většinou okolo 16. až 18. místa, ale 106 kol odjel i na „Vettelových“ pozicích 11. a 12. Oba se tak několikrát potkali na trati.

Russellův výkon v Sachíru pomáhá Mercedesu při vyjednávání s Hamiltonem, věří Webber

Russellův výkon v Sachíru pomáhá Mercedesu při vyjednávání s Hamiltonem, věří Webber

„Jako závodník jsem se dramaticky zlepšil, protože jsme celou sezónu byli v bitvách kolo na kolo s jezdci Alfy Romeo, Haasu a často i s Vettelem,“ řekl Russell v rozhovoru pro Autosport.

„Nedávno jsem o tom mluvil se Sebastianem. Je to pravděpodobně jezdec, se kterým jsem v sezóně bojoval nejvíce. Vzpomínám si na začátek roku na Nürburgring, Mugello, Rakousko, dokonce i Abú Dhabí, kde jsme pár kol bojovali. Možná Portimão, Imola? Byli jsme spolu na trati celou sezónu, což, kdybyste mi řekli v polovině předloňského roku, myslel bych si, že jste se totálně zbláznili.“

F1 podle Vettela promarňuje svou šanci stát se technologickým průkopníkem

F1 podle Vettela promarňuje svou šanci stát se technologickým průkopníkem

„Tato zkušenost ze závodění kolo na kolo ve voze formule 1 mi velmi pomohla, protože je to jiné. Je to odlišné od juniorských formulí, čistě proto, že přítlak je propracovaný. Když ztratíte přítlak, auto se promění a naučit se s tím vyrovnat a vypořádat se s tím pro mě bylo skvělé.“

Předjíždění si Russell také „užil“ v Mercedesu, když se po nepovedené zastávce dostával skrz startovní pole. To byl ale jen jeden závod.

„Často jsme bojovali s rychlejšími auty, což je přirozeně komplikované, protože jsem vždy v defenzivě. Jen jednou jsem to byl já, kdo útočil a to bylo v Mercedesu. To mění vaší sebedůvěru jako závodního jezdce.“

Další článek: Latifi by si za kvalifikace udělil pět bodů z deseti

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.