Russell se vloni hodně naučil ze soubojů s Vettelem

Před začátkem sezóny by to vypadalo jako zcela absurdní. Sebastian Vettel ale v průběhu roku svedl několik soubojů s Georgem Russellem.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
Russell se vloni hodně naučil ze soubojů s Vettelem | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Williams se v závodním tempu trochu zlepšil. Naopak Ferrari se zhoršilo a Sebastian Vettel v porovnání s Leclercem také neměl zrovna ideální rok. Na prvních třech místech odjel Vettel jen 9 kol. Nejvíce kol odjel na 11. a 12. místě. 

George Russell se v závodech pohyboval většinou okolo 16. až 18. místa, ale 106 kol odjel i na „Vettelových“ pozicích 11. a 12. Oba se tak několikrát potkali na trati.

Russellův výkon v Sachíru pomáhá Mercedesu při vyjednávání s Hamiltonem, věří Webber

Russellův výkon v Sachíru pomáhá Mercedesu při vyjednávání s Hamiltonem, věří Webber

„Jako závodník jsem se dramaticky zlepšil, protože jsme celou sezónu byli v bitvách kolo na kolo s jezdci Alfy Romeo, Haasu a často i s Vettelem,“ řekl Russell v rozhovoru pro Autosport.

„Nedávno jsem o tom mluvil se Sebastianem. Je to pravděpodobně jezdec, se kterým jsem v sezóně bojoval nejvíce. Vzpomínám si na začátek roku na Nürburgring, Mugello, Rakousko, dokonce i Abú Dhabí, kde jsme pár kol bojovali. Možná Portimão, Imola? Byli jsme spolu na trati celou sezónu, což, kdybyste mi řekli v polovině předloňského roku, myslel bych si, že jste se totálně zbláznili.“

F1 podle Vettela promarňuje svou šanci stát se technologickým průkopníkem

F1 podle Vettela promarňuje svou šanci stát se technologickým průkopníkem

„Tato zkušenost ze závodění kolo na kolo ve voze formule 1 mi velmi pomohla, protože je to jiné. Je to odlišné od juniorských formulí, čistě proto, že přítlak je propracovaný. Když ztratíte přítlak, auto se promění a naučit se s tím vyrovnat a vypořádat se s tím pro mě bylo skvělé.“

Předjíždění si Russell také „užil“ v Mercedesu, když se po nepovedené zastávce dostával skrz startovní pole. To byl ale jen jeden závod.

„Často jsme bojovali s rychlejšími auty, což je přirozeně komplikované, protože jsem vždy v defenzivě. Jen jednou jsem to byl já, kdo útočil a to bylo v Mercedesu. To mění vaší sebedůvěru jako závodního jezdce.“

Další článek: Latifi by si za kvalifikace udělil pět bodů z deseti

15. ledna | Romain Grosjean by mohl letos závodit v IndyCar. Je spojován s týmem Dale Coyne Racing
15. ledna | Zatímco Leclerc je v karanténě, Sainz je v Maranellu. Poprvé usedne do simulátoru Ferrari.
15. ledna | Junioři Red Bullu Jüri Vips a Liam Lawson budou ve formuli 2 jezdit za tým Hitech. Ve formuli 3 pak budou za stejný tým jezdit další junioři Red Bullu Jak Crawford Ajumu Isawa.
14. ledna | Kevin Magnussen se stal otcem, narodila se mu dcera Laura.