Russell se v Brazílii dočkal prvního vítězství ve F1. Nemám slov, říká

Velká cena São Paula 2022 zůstane pro George Russella navždy památným závodem. Brit v ní získal své první vítězství ve formuli 1, když po startu z pole position přivezl první letošní výhru také pro tým Mercedes. Úspěch stáje podtrhl druhým místem Lewis Hamilton.
Foto: Getty Images / Jared C. Tilton
Russell se v Brazílii dočkal prvního vítězství ve F1. Nemám slov, říká | Foto: Getty Images / Jared C. Tilton

Základ úspěchu položil Russell už v sobotním sprintu, který po startu z třetího místa vyhrál a do nedělní velké ceny startoval z nejvýhodnější pozice.

A ačkoliv na začátku sezóny s novými technickými pravidly Mercedes na nejrychlejší ztrácel, dokázal se mistrovský tým z posledních osmi sezón v průběhu roku zlepšit natolik, že v Brazílii byl tento víkend favoritem.

Na konci závodu po restartu, který následoval po safety caru, jenž musel na trať kvůli stojícímu vozu Landa Norrise, si Russell udržel první místo před svým týmovým kolegou Hamiltonem, který rovněž bojoval o své první letošní vítězství.

„Nemám slov. V dojezdovém kole se mi vybavily všechny ty vzpomínky. Počínaje mojí mámou a tátou v motokárách a veškerou podporou, kterou jsem měl od zbytku rodiny, své přítelkyně, mého trenéra, manažera,“ řekl Russell.

„A následně takoví lidé jako Gwen (Lagrue), který mi dal příležitost dostat se do programu Mercedesu, James Vowles a Toto (Wolff). Ten seznam je nekonečný. Nedokážu všem dostatečně poděkovat, jsem velmi hrdý.“

Russell vyzdvihl tým Mercedes za tvrdou práci, kterou v průběhu letošní sezóny odvádí.

„Úžasný pocit. Velké díky celému týmu, že tohle umožnil. Tahle sezóna byla z pohledu emocí horská dráha. Tento závod byl opravdu těžký. Cítil jsem, že ho mám pod kontrolou, Lewis byl velmi rychlý a když vyjel safety car, řekl jsem si 'Bože, tohle bude opravdu těžký závěr'. Dostal mě pod velký tlak, jsem ale velmi rád, že odjíždím s vítězstvím.“

Hamilton pogratuloval Russellovi

Sedminásobný mistr světa Hamilton tak má už jen jeden závod na dosažení svého prvního letošního vítězství a natažení série, kdy Brit vyhrál v každé své sezóně ve F1 od roku 2007 alespoň jeden závod.

„Velká gratulace Georgovi. Dnes předvedl skvělou jízdu. Včera odvedl skvělou kvalifikaci, takže si to zaslouží,“ řekl Hamilton.

„Jsem velmi hrdý na všechny v továrně a tady, tohle je neuvěřitelný výsledek. Tento rok jsme velmi tvrdě pracovali, abychom dosáhli na dvojité vítězství a vyhráli jsme závod, tohle je velmi zasloužené, velké díky všem.“

Další článek: GP São Paula 2022: Nejrychlejší kola a strategie

Témata článku: , , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února