Russell se obává, že by vylepšené motory Ferrari mohly výrazně pomoci rivalům

Anglický závodník věří, že by se Williams mohl zlepšit a vzdálit se chvostu pole. Hlavní rivalové by ale také mohli posílit, a to díky vylepšeným italským pohonným jednotkám.
Foto: Getty Images / Pool
Russell se obává, že by vylepšené motory Ferrari mohly výrazně pomoci rivalům | Foto: Getty Images / Pool

Ferrari v minulé sezoně trápila nedostatečná rychlost na rovinkách. I kvůli tomu Scuderia zažila nejhorší sezonu za poslední čtyři dekády. Špatné výkony motorů Ferrari se podepsaly také na výsledcích zákaznických týmů Alfa Romeo a Haas.

Williams by letos rád oběma stájím odskočil, George Russell si nicméně uvědomuje, že vylepšené motory Ferrari soupeřům mohou výrazně pomoci.

„Loni jsme viděli, že týmy na chvostu pole dělilo jen málo bodů. Stačí jeden nadmíru vydařený víkend a katapultuje vás to z posledního na osmé místo v Poháru konstruktérů, a to je samozřejmě obrovský rozdíl, a to jak pro tým, tak i pro jezdce.

Loni jsme soupeřili hlavně s Alfou Romeo a Haasem. Není tajemstvím, že motory Ferrari letos budou mnohem lepší, což je pro nás docela nevýhoda.

Myslím si ale, že lidi v našem týmu přes zimu odvedli kus výborné práce. Vzhledem k posílení Ferrari bychom rádi skončili alespoň na podobných pozicích jako loni.

Myslím, že se mi v posledních dvou letech podařilo se zlepšit, postavit si dobré základy. Pořád ale mám hodně co zlepšovat. Pokud myslím vážně, že bych jednoho dne chtěl bojovat o vítězství a tituly, musím se zaměřit na spoustu malých detailů, které mohu vylepšit. A také využívat příležitostí, co se naskytnou,“ má jasno Russell.

Třiadvacetiletý Brit dosud čeká na své první body v barvách Williamsu. Loni však téměř zvítězil GP Sachíru, když zaskakoval za nemocného Hamiltona.

Další článek: Unikátní video: Cunoda nasadil kameru na helmu a vyrazil na Imolu

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen