Russell se obává, že by vylepšené motory Ferrari mohly výrazně pomoci rivalům

Anglický závodník věří, že by se Williams mohl zlepšit a vzdálit se chvostu pole. Hlavní rivalové by ale také mohli posílit, a to díky vylepšeným italským pohonným jednotkám.
Foto: Getty Images / Pool
Russell se obává, že by vylepšené motory Ferrari mohly výrazně pomoci rivalům | Foto: Getty Images / Pool

Ferrari v minulé sezoně trápila nedostatečná rychlost na rovinkách. I kvůli tomu Scuderia zažila nejhorší sezonu za poslední čtyři dekády. Špatné výkony motorů Ferrari se podepsaly také na výsledcích zákaznických týmů Alfa Romeo a Haas.

Williams by letos rád oběma stájím odskočil, George Russell si nicméně uvědomuje, že vylepšené motory Ferrari soupeřům mohou výrazně pomoci.

„Loni jsme viděli, že týmy na chvostu pole dělilo jen málo bodů. Stačí jeden nadmíru vydařený víkend a katapultuje vás to z posledního na osmé místo v Poháru konstruktérů, a to je samozřejmě obrovský rozdíl, a to jak pro tým, tak i pro jezdce.

Loni jsme soupeřili hlavně s Alfou Romeo a Haasem. Není tajemstvím, že motory Ferrari letos budou mnohem lepší, což je pro nás docela nevýhoda.

Myslím si ale, že lidi v našem týmu přes zimu odvedli kus výborné práce. Vzhledem k posílení Ferrari bychom rádi skončili alespoň na podobných pozicích jako loni.

Myslím, že se mi v posledních dvou letech podařilo se zlepšit, postavit si dobré základy. Pořád ale mám hodně co zlepšovat. Pokud myslím vážně, že bych jednoho dne chtěl bojovat o vítězství a tituly, musím se zaměřit na spoustu malých detailů, které mohu vylepšit. A také využívat příležitostí, co se naskytnou,“ má jasno Russell.

Třiadvacetiletý Brit dosud čeká na své první body v barvách Williamsu. Loni však téměř zvítězil GP Sachíru, když zaskakoval za nemocného Hamiltona.

Další článek: Unikátní video: Cunoda nasadil kameru na helmu a vyrazil na Imolu