Russell: Příští rok bychom chtěli bojovat ve středu pole

George Russell věří, že Williams bude v příští sezóně formule 1 schopen bojovat ve středu pole.
Russell: Příští rok bychom chtěli bojovat ve středu pole

Tým Williams se v posledních letech výkonnostně trápí a neúspěšný byl i letošní rok, když v průběhu celé sezóny tým získal pouze jeden bod zásluhou Roberta Kubici. V Poháru konstruktérů obsadil Williams v posledních dvou sezónách vždy poslední místo.

Kromě toho se Williamsu nedařilo ani v kvalifikacích. Jeho jezdci ani jednou nepostoupili z první části.

Russell, kterého čeká druhá sezóna ve F1, nicméně věří, že změny provedené v průběhu roku v týmu se projeví v sezóně 2020.

„Myslím, že úspěchem by (příští rok) bylo bojovat ve středu pole. Reálně je to maximum, v jaké můžeme doufat. Pro příští rok rozhodně uděláme velký krok, samozřejmě ale nevíme, jak moc se zlepší ostatní,“ řekl Russell pro Motorsportweek.

„Rozhodně věřím, že příští rok budeme v tom boji. Nebude to takové jako před čtyřmi nebo pěti lety, určitě ale budeme v pozici, kdy budeme vědět, že každý víkend máme šanci na Q2.“

Patrick Head se vrací do Williamsu. Pomůže jim z nesnází?

Patrick Head se vrací do Williamsu. Pomůže jim z nesnází?

Ačkoliv pro příští rok dojde v pravidlech formule 1 jen k drobným změnám, pro Williams bude vůz pro rok 2020 první od změn ve struktuře týmu.

„Tým a vůz se od roku 2014 do roku 2018 rozhodně propadal. Vědí, proč tomu tak bylo. Mezi tratí a větrným tunelem nebyla velká korelace a formuli 1 z 95 procent tvoří aerodynamika. A když váš hlavní aerodynamický prvek nefunguje, pak to není ideální,“ popsal Russell problémy Williamsu.

„Viděl jsem všechnu práci, kterou jsme udělali přes zimu (2018/2019), všechny ty mřížky (zařízení, která tým instaluje na svůj vůz, aby mohl sledovat aerodynamické údaje, pozn. redakce). Tým měl zřejmě nejvíce sofistikované mřížky z celého paddocku,“ uzavřel Brit.

Paddy Lowe oficiálně opustil Williams

Paddy Lowe oficiálně opustil Williams

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Toyoty se v Bahrajnu vrátily na vítěznou vlnu, vyhrál prototyp #7

11:33 | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.
2. června | Před 50 lety zemřel Bruce McLaren.
1. června | Indy Lights, což je taková F2 IndyCar (nadsázka) se pro letošní rok kvůli koronaviru zcela ruší.
1. června | Podle Monzy se pojede GP Itálie 6. září bez diváků.