Russell: Nikdo z nás se jako puberťák neopíjel ani neflámoval

Podle George Russella připadá dnešním mladým pilotům formule 1 přirozené zříct se během dospívání alkoholu a večírků ve snaze soustředit se na svou kariéru.
Russell: Nikdo z nás se jako puberťák neopíjel ani neflámoval

V loňské sezóně do formule 1 vstoupili hned první tři jezdci z předchozího ročníku formule 2. Kromě šampiona Russella ještě vicemistr Lando Norris a Alexander Albon, který v konečném hodnocení obsadil třetí příčku.

V celkovém pořadí loňské sezóny F1 skončil nejlépe Albon, který v polovině sezóny přestoupil z Toro Rosso do Red Bullu a obsadil osmé místo. Norris skončil jedenáctý a Russell v nekonkurenceschopném williamsu nezískal ani bod a obsadil poslední místo.

Všichni tři se na trati potkávali už od prvních závodů v motokárách a juniorských formulových sériích. Stejná je přitom i jejich životní cesta, když ukončili dříve školu a soustředili se na závodní kariéru.

Russell: Mimo závodní víkendy F1 dostatečně nerelaxuji

Russell: Mimo závodní víkendy F1 dostatečně nerelaxuji

„Všichni jsme předčasně odešli ze školy, hodně jsme tím obětovali. Nikdo z nás v pubertě nechodil na párty a neopíjel se. Všichni jsme si mysleli, že je to tak normální. Nemysleli jsme si, že bychom dělali něco výjimečného,“ říká 21letý Russell.

„Považovali jsme to za samozřejmost, abychom se stali piloty F1. Myslím, že teprve teď si uvědomujeme, že jsme šli nad rámec, abychom dosáhli našich cílů a je skvělé, že to lidé oceňují a my jezdíme na slušné úrovni.“

Během sezón strávených v juniorských šampionátech s Norrisem a Albonem si Russell uvědomil, že všichni tři jsou výkonnostně velmi vyrovnaní a mohou se navzájem tlačit k lepším výkonům.

Norris byl podle šéfa McLarenu v polovině sezóny kompletním jezdcem F1

Norris byl podle šéfa McLarenu v polovině sezóny kompletním jezdcem F1

„Věděl jsem, že všichni jsme dobří jezdci, proti těm klukům jsem ale závodil celý svůj život. Věděl jsem, že když přijdeme do F1, budeme na podobné úrovni,“ řekl.

„Je skvělý pocit vědět, že dokážete odvést stejně dobrou práci jako kluci, kteří jsou ve formuli 1 pět, deset nebo více let. I když asi ne vědomě, od 12-13 let jsme se navzájem tlačili vpřed.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Vzniká nový šampionát elektrických motokár. Má umožnit levný vstup do motorsportu

11:19 | Nico Hülkenberg bude v Portugalsku, ale jen jako záloha. Lance Stroll by měl jet.
11:07 | Haas bude mít v příštím roce novou jezdeckou sestavu. Koho? Spekuluje se o Schumacherovi a Mazepinovi. Ve hře mohou být i další jména (například Pérez). Podle dostupných informací tento víkend žádné další oznámení nepřijde.
9:40 | Členové Jezdecké akademie Renaultu (Oscar Piastri, Christian Lundgaard a Kuan-jü Čou) si během čtyřdenního testu v Bahrajnu vyzkouší vůz Renaultu z roku 2018.
21:55 | V Algarve bude jediná DRS zóna. Detekční bod je 65 metrů za 14. zatáčkou a aktivační 125 metrů za 15. (poslední) zatáčkou.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10