Russell: Muselo by se stát něco drastického, abych odešel z Williamsu

George Russell nevidí důvod, aby v nejbližší době odcházel z Williamsu. K přestupu k jinému týmu formule 1 by se podle něj muselo stát něco „drastického“.
Russell: Muselo by se stát něco drastického, abych odešel z Williamsu

Russell do formule 1 vstoupil v letošní sezóně s vizitkou šampióna formule 2.

Williams je však v letošní sezóně nekonkurenceschopný a Russell tak v dosud téměř všech závodech bojoval pouze se svým týmovým kolegou Robertem Kubicou. Od roku 2016, kdy získal titul v GP3, je Brit členem programu Mercedesu, se kterým je díky svým výkonům spojován.

„Jak řekla i (zástupkyně šéfa Williamsu) Claire (Williamsová), podepsal jsem s Williamsem tříletou smlouvu. Pokud se nestane nic drastického, nevidím důvod, proč bych tu neměl být v následujících několika letech,“ mírní spekulace Russell.

Russellova smlouva s Williamsem byla oznámena ještě před koncem loňského ročníku. Russell tak strávil s týmem již několik posledních závodů loňské sezóny a celou zimu.

„Mercedes znám. Dokud budu podávat dobré výkony, budou mě podporovat, a to vás jako pilota uklidní, protože se tak můžeme plně soustředit na svou práci. Když máte jeden špatný víkend, nezkritizují vás a nebudou se ptát, co se sakra stalo. Nabídnou pomoc a radu, jak se znovu do takové situace nedostat. Je to skutečně skvělý způsob.“

Russell by byl připraven na přestup do Mercedesu

Během letní přestávky se ve spojitosti s místem vedle Lewise Hamiltona kromě Valtteriho Bottase skloňuje také jméno dalšího člena Mercedesu a rezervního pilota Estebana Ocona. Šéf týmu Toto Wolff popřel, že by byl kandidátem také Russell, ačkoliv ten si myslí, že je na přestup připraven.

„(Daniil) Kvjat porazil (Daniela) Ricciarda ve svém prvním roce u Red Bullu. (Max) Verstappen vyhrál svůj první závod za Red Bull, Charles (Leclerc) dává ve svém prvním roce zabrat (Sebastianu) Vettelovi. Věřím si. Kdybych někdy dostal příležitost, bylo by hloupé si myslet, že můžu jít a porazit Lewise v prvním závodě. Podle mě je nejlepším jezdcem na roštu,“ myslí si o pětinásobném šampionovi jeho krajan.

„Cítím ale, že je tam potenciál a každým závodem a každým rokem se učíte. Pokud by ta příležitost přišla, věřím, že bych se jí mohl chopit oběma rukama a co nejrychleji se toho spoustu naučit a po pár závodech dosáhnout výsledků,“ věří Russell.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Red Bull dotahuje Mercedes, říká Hamilton

8:55 | Haas bude po ukončení spolupráce s Rich Energy jezdit do konce roku se stejným zbarvením auta... jen nálepky Rich Energy zmizí.
13. září | Correa zůstává v umělém spánku
13. září | Během prvních dvou dní testů 18palcových pneumatik odjel Sergej Sirotkin v Renaultu 213 kol.
13. září | Tatiana Calderón se zúčastní jednoho dne testů W Series ve Španělsku. O sedačku bojovat nebude, jen se podělí o zkušenosti.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink 10.30–12.00
2. trénink 14.30–16.00
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10