Russell: Mercedes rozhodně není před Ferrari a McLarenem

Nový pilot Mercedesu George Russell si po prvních dvou dnech letošních předsezónních testů formule 1 myslí, že jeho tým je až třetí nejrychlejší za Ferrari a McLarenem.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Russell: Mercedes rozhodně není před Ferrari a McLarenem | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Jezdci McLarenu a Ferrari zajeli nejrychlejší časy úvodních dvou dnů testů v Barceloně, když ve středu byl na Katalánském okruhu nejrychlejší Lando Norris a dnes Charles Leclerc na monopostu Ferrari F1-75.

V barvách Mercedesu byl včera i dnes rychlejší Russell, který v obou dnech obsadil čtvrté místo. Tým z Brackley je však známý tým, že se v testech věnuje spíše jízdám s větším množstvím paliva a práci na spolehlivosti než zajíždění kvalifikačních časů.

„Rozhodně nejsme před nimi, tím jsem si jistý. Zdá se, že oni (Ferrari a McLaren) mají věci pod kontrolou. Jsou na vrcholu a vypadají velmi silně s malým i velkým množstvím paliva a s prací s pneumatikami. Kdo ví!“ řekl Russell.

„Všichni víme, že každý jsme na jiném programu, z průměru všech různých jízd ale rozhodně víme, že jsme v tuto chvíli za nimi. Počkejme a uvidíme. Šampionát se nevyhrává v předsezónních testech v Barceloně, ale rozhodně to zatím byly dva zajímavé dny.“

Další článek: Haas dokončí testy bez zbarvení Uralkali

Témata článku: , , , ,

Aktuality

14:55 | Podle Auto Motor und Sport se do výběrového řízení na dodavatele pneumatik pro roky 2025 až 2027 kromě Pirelli přihlásí také Bridgestone. Nový zájemce bude v nevýhodě, protože by musel vyvíjet dva druhy pneumatik – pro rok 2025 a pak kvůli novým PJ a vozům pro 2026 dál. 
13:44 | Hornerovi se příliš nelíbí sprint v Baku. Pro fanoušky podle něj super, pro peněženky týmů ale ne (větší pravděpodobnost nehod). 
9:18 | Kvalifikaci F2 vyhrál Iwasa. Staněk skončil 17. Kvalifikace se odjela na mokré trati a byla dvakrát přerušena červenou vlajkou. Podruhé po nehodě Martinse... pak už kvalifikace restartována nebyla. 
3:59 | Všichni jezdci obou zákazníků Ferrari (Alfa, Haas) nasadili druhý motor. 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink Verstappen
2. trénink Alonso
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink 03.30–04.30
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00