Russell: Mercedes čelí v každém závodě jiným problémům

George Russell věří, že Silverstone, na kterém se tento víkend pojede Velká cena Velké Británie formule 1, bude jeho mercedesu W13 vyhovovat, varuje však, že mistrovský tým v každém závodě „čelí odlišným problémům“.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Russell: Mercedes čelí v každém závodě jiným problémům | Foto: Getty Images / Clive Mason

Mercedes má letos, kdy ve F1 začala platit nová technická pravidla, problém pochopit svůj monopost W13. Už od začátku sezóny se Mercedes potýká s výrazným poskakováním, které se ale v posledních závodech daří zmírnit.

Russell si po přestupu k Mercedesu z Williamsu letos zatím drží výbornou sérii, kdy v každém závodě dojel mezi nejlepšími pěti. Díky tomu mu patří třetí místo v průběžném pořadí.

„Rád bych si myslel, že rychlý charakter (Silverstonu) by nám měl vyhovovat více, ale neexistují žádné záruky,“ řekl Russell.

„Každá jedna trať, na které jsme byli, nám připravila něco neznámého. V každém jednotlivém závodě, do kterého nastoupíme, čelíme jiným problémům. Rád bych si myslel, že budeme konkurenceschopnější, ale nevím.

Jedna vlaštovka jaro nedělá, říká po Kanadě Wolff. Do Silverstone přiveze tým novinky

Jedna vlaštovka jaro nedělá, říká po Kanadě Wolff. Do Silverstone přiveze tým novinky

„Vyřešíme jeden problém a spadneme do další pasti. Vyřešili jsme poskakování, pak ale jedeme s vozem velmi blízko země a celkem tvrdě narážíme podlahou do země.“

Russell také řekl, že pokud jde o světlou výšku, „jeli jsme vysoko, jeli jsme s nízkou světlou výškou, a výkonnost se nezlepšila ani nezhoršila a ani tuhost se překvapivě nezměnila.“

Další článek: Webber: Red Bull bude letos dominovat, Max to může zabalit tři závody před koncem