Russell měl nakročeno k BMW do DTM. Telefonát ve vaně ale vše změnil

Stačilo málo a George Russell by si navždy zavřel dveře k Mercedesu ve formuli 1. Brit řekl o tom, jak na začátku své kariéry odmítl nabídku stuttgartské automobilky.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Russell měl nakročeno k BMW do DTM. Telefonát ve vaně ale vše změnil | Foto: Getty Images / Peter Fox

Po třech letech ve Williamsu Russell ve F1 dostává příležitost u Mercedesu, který v posledních osmi sezónách vyhrál Pohár konstruktérů a sedmkrát titul mezi jezdci.

Kariéra 23letého pilota se ale mohla ubírat zcela jiným směrem. Na začátku roku 2015 Russella oslovil šéf oddělení motorsportu u Mercedesu Toto Wolff, nabídl mu sponzorskou smlouvu a podporu Mercedesu v evropské formuli 3.

Ale Russell, který rok předtím získal titul v britské formuli 4, nabídku odmítl a spojil své síly s týmem Carlin a Volkswagenem.

„Než jsem se připojil ke Carlinu a Volkswagenu, jednal jsem s Totem a Mercedesem. Po setkání s Totem na začátku roku 2015 jsem mu poslal email, kde jsem psal, že si 'skutečně vážím našeho setkání a děkuji za všechny rady. Jen abys věděl, místo Mücke Motorsport a Mercedesu se připojím ke Carlinu a Volkswagenu, protože věřím, že je to lepší pro mou kariéru',“ popsal Russell v podcastu My Big Break. 

„Emocionálně brutální“ momenty, díky kterým je Russell silnější

„Emocionálně brutální“ momenty, díky kterým je Russell silnější

„A zastával jsem názor, že když půjdu a odvedu dobrou práci, Mercedes bude mít stále zájem. Odpověděl mi: 'Myslím, že děláš špatné rozhodnutí, ale zůstaneme v kontaktu a uvidíme, jakým směrem půjdeme'.“

Mercedes ale nebyl jedinou automobilkou, která měla zájem mít talentovaného mladíka ve svém jezdeckém programu. Mnichovské BMW nabídlo tehdy 17letému Russellovi sedačku v šampionátu cestovních vozů DTM.

Pak ale zavolal Gwen Lagrue, který se staral o program mladých jezdců v Mercedesu.

„Na stole jsem měl od BMW smlouvu téměř připravenou na podpis, když jsem dostal telefonát od Gwena Lagruea. Seděl jsem ve vaně a on říká 'Chci si s tebou promluvit o připojení k Mercedesu'. A tam to ve skutečnosti všechno začalo. U Mercedesu-Benz jasně řekli, že pokud podepíšu s BMW, u Mercedesu už v budoucnu nebudu mít příležitost.“

Od roku 2017 se Russell stal členem programu Mercedesu, získal tituly v GP3 a formuli 2 a v roce 2019 přišel s Williamsem do formule 1.

Další článek: Odvolat Masiho? Nic to nevyřeší, říká Martin Brundle

12:49 | Podle odkaz byla Leclercova včerejší nehoda v Monaku s vozem Laudy způsobena selháním levé přední brzdy. Mají to dokazovat i fotografie pořízené krátce před nehodou.
11:17 | Williams nasadí do prvního tréninku Nycka de Vriese. Každý tým musí dát letos ve dvou trénincích šanci mladému jezdci.
16. května | Podle zatím nepotvrzených spekulací dostane ve Španělsku vylepšení jen Stroll. Tým nestihl připravit díly pro oba vozy.
15. května | Pro Charlese Leclerca je jeho domácí Monako prostě prokleté. V závodech F1 se mu tam nedaří a právě v rámci prezentace Ferrari mezi závody historických vozů boural s vozem Laudy z roku 1974 v La Rascasse. odkaz

GP Španělska 2022

Pátek 20. května 2022
1. trénink 14.00–15.00
2. trénink 17.00–18.00
Sobota 21. května 2022
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 22. května 2022
Závod 15.00