Russell lituje chyby za safety carem [+video]

George Russell boural během výjezdu safety caru. Možná tak přišel o první body.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
Russell lituje chyby za safety carem [+video] | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Russell si nedávno stěžoval na smůlu. V některých závodech vypadne více soupeřů, ale Williamsu se zrovna nedaří, takže Russell dojede někde pár pozic za bodovanou desítkou. Jindy se naopak daří, ale vypadne jen pár jezdců, a tak je z toho opět výsledek mimo body.

V Grand Prix Emilia Romagna vše sedělo. Russell na tom bylo dobře a vypadlo několik jezdců. Bohužel byl mezi nimi. Russell ztratil kontrolu nad vozem během výjezdu safety caru a boural. Trochu to připomínalo incident z Baku 2018, kde podobně boural za safety carem Romain Grosjean. 

V době nehody jel Russell před Kimim Räikkonenem, který dojel na 9. místě.

„Opravdu nevím, co mám říct,“ uvedl Russell. „Tvrdě jsem pracoval, aby pneumatiky fungovaly.“

„Na trati byl safety car. Jakmile jsem ztratil kontrolu nad autem, bylo už příliš pozdě a byl jsem ve zdi. Omlouvám se týmu. Z mé strany je to neakceptovatelné.“

„Přidával jsem plyn, měnil rychlostní stupně a moje pneumatiky nebyly na optimální teplotě, k čemuž za safety carem dochází. Mým úkolem je udržovat správnou teplotu pneumatik, zvláště když jsou za mnou soupeři na čerstvých pneumatikách. Ale nemohu se vymlouvat. Musím analyzovat celou situaci a vyvodit závěry, které mi umožní vrátit se silnější.“

Rusell také uvedl, že si ze závodu lze vzít pozitiva. Dokázal například bojovat s mclarenem či renaultem Estebana Ocona. 

Další článek: Hamilton neví, zda bude příští rok ve formuli 1

14:14 | Potvrzeno. Verstappen nasadil novou pohonnou jednotku. V neděli odstartuje z konce pole.
13:06 | F1 zvažuje, že se kvalifikace pojede v neděli. Zítra má hodně pršet. Jedna změna už přišla. Závod F3 se místo zítřejšího rána pojede dnes v v 16:25.
18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00