Russell lituje chyby za safety carem [+video]

George Russell boural během výjezdu safety caru. Možná tak přišel o první body.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
Russell lituje chyby za safety carem [+video] | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Russell si nedávno stěžoval na smůlu. V některých závodech vypadne více soupeřů, ale Williamsu se zrovna nedaří, takže Russell dojede někde pár pozic za bodovanou desítkou. Jindy se naopak daří, ale vypadne jen pár jezdců, a tak je z toho opět výsledek mimo body.

V Grand Prix Emilia Romagna vše sedělo. Russell na tom bylo dobře a vypadlo několik jezdců. Bohužel byl mezi nimi. Russell ztratil kontrolu nad vozem během výjezdu safety caru a boural. Trochu to připomínalo incident z Baku 2018, kde podobně boural za safety carem Romain Grosjean. 

V době nehody jel Russell před Kimim Räikkonenem, který dojel na 9. místě.

„Opravdu nevím, co mám říct,“ uvedl Russell. „Tvrdě jsem pracoval, aby pneumatiky fungovaly.“

„Na trati byl safety car. Jakmile jsem ztratil kontrolu nad autem, bylo už příliš pozdě a byl jsem ve zdi. Omlouvám se týmu. Z mé strany je to neakceptovatelné.“

„Přidával jsem plyn, měnil rychlostní stupně a moje pneumatiky nebyly na optimální teplotě, k čemuž za safety carem dochází. Mým úkolem je udržovat správnou teplotu pneumatik, zvláště když jsou za mnou soupeři na čerstvých pneumatikách. Ale nemohu se vymlouvat. Musím analyzovat celou situaci a vyvodit závěry, které mi umožní vrátit se silnější.“

Rusell také uvedl, že si ze závodu lze vzít pozitiva. Dokázal například bojovat s mclarenem či renaultem Estebana Ocona. 

Další článek: Hamilton neví, zda bude příští rok ve formuli 1

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10