Russell je už teď lepší než Hamilton, myslí si Tost

Podle šéfa Scuderie AlphaTauri Franze Tosta bude George Russell v příštím roce lídrem Mercedesu.

Foto: Getty Images

Russell je už teď lepší než Hamilton, myslí si Tost | Foto: Getty Images

George Russell dokázal v premiérové sezoně u Mercedesu získat více bodů než jeho kolega Lewis Hamilton. Konkrétně se jednalo o 35 bodů, díky čemuž se stal Russell teprve třetím týmovým kolegou Hamiltona, který jej dokázal ve stejném voze porazit.

Podle bosse týmu AlphaTauri Franze Tosta by se podobná situace mohla opakovat i v sezoně 2023.

„Převaha, kterou letos předvedl Max Verstappen s Red Bullem, je poměrně výjimečná. Očekávám souboj o titul mezi Maxem, Charlesem Leclercem a Georgem Russellem, který je již nyní silnější než Lewis Hamilton,“ citoval Tosta španělský deník Marca.

Zlepší se ještě Cunonda?

Franz Tost, který šéfuje týmu z Faenzy již od sezony 2006, se rovněž vyjádřil směrem ke svým jezdcům. 

Zatímco Júkiho Cunodu čeká již třetí sezona v barvách AlphaTauri, Nyck de Vries bude nováčkem, který nahrazuje zkušeného Pierra Gaslyho.

„Júki Cunoda se vyvíjí poměrně dobře, dokázal se zlepšovat a v posledních kvalifikacích byl rychlejší než Pierre Gasly. Jak moc se ještě dokáže posunout, bude záležet jen na něm, ale očekávám od něj dobrou sezonu.“ 

Zato potenciál Nycka de Vriese je zatím větší neznámou, vzhledem k tomu, že má za sebou nizozemský pilot teprve jediný start v F1 (za tým Williams letos v Monze).

„Nyck s námi v Abú Zabí absolvoval povedený test a jeho zpětná vazba byla velmi dobrá, což na nás udělalo dojem,“ prohlásil Tost.

Další článek: FIA chce v příštím roce na některých okruzích zmenšit DRS zóny

Témata článku: , , , , , ,