Russell je spokojen, Hamiltonovu mercedesu chyběla přilnavost | Foto: Getty Images / Lars Baron

Foto: Getty Images / Lars Baron

Russell je spokojen, Hamiltonovu mercedesu chyběla přilnavost

George Russell porazil v kvalifikaci na Velkou cenu Emilia Romagna formule 1 týmového kolegu z Mercedesu Lewise Hamiltona a zajel šestý čas. Mezi něj a osmého Hamiltona se dostal Júki Cunoda.

Oba piloti Mercedesu k prvnímu pokusu v Q3 vyrazili na použité sadě pneumatik. Pro poslední pokus už oba nasadili novou měkkou sadu. Ani jeden z nich si ale pozicí nepolepšil.

„Byl jsem velmi spokojen se svým posledním pokusem v Q3. Celkově to z mého pohledu byla velmi dobrá kvalifikace. Samozřejmě mě mrzí, když jsem milisekundu za jedním ze soupeřů, myslím ale, že to bylo naše dnešní maximum. Šesté místo je proto slušný výsledek,“ řekl Russell, který na pátého Carlose Sainze ztratil jednu tisícinu sekundy.

„Předjíždění je tu velmi obtížné, takže pro zítřek bohužel nepředpovídám mnoho předjetí, doufám ale, že se mýlím. Vůz se chová mnohem lépe než v předchozích závodech. Je to všechno o časech na kolo, takže musíme stále pracovat a zlepšovat se.“

Hamiltonovi chyběla rychlost

Osmý čas se ztrátou třičtvrtě sekundy zajel Lewis Hamilton.

„V pátek bylo auto opravdu dobré, dnes jsem měl problém najít stejnou úroveň přilnavosti. Malé změny, které jsme udělali před kvalifikací, měly velký dopad. George odvedl skvělou práci a být jen čtyři desetiny od pole position je jasným krokem vpřed. Mně bohužel chyběla rychlost, takže jsem ho nedokázal napodobit,“ řekl Hamilton.

Doporučujeme

Články odjinud