Russell? Jako kdyby s námi jezdil odjakživa, chválí ho Wolff

Teprve pět závodů odjel George Russell v této sezoně za Mercedes, přesto stihl udělat dojem na šéfa „stříbrných šípů“ Tota Wolffa.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Russell? Jako kdyby s námi jezdil odjakživa, chválí ho Wolff | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Russell u Mercedesu nahradil Valtteriho Bottase a stal se novým týmovým kolegou sedminásobného šampiona Lewise Hamiltona. Mladší z britské dvojice i přes absenci zkušeností v porovnání s Hamiltonem získal za prvních pět velkých cen o 23 bodů více než úřadující vicemistr světa a pokaždé proklouzl do elitní pětky.

Svým způsobem tak Russell navazuje na svůj jediný předcházející start za Mercedes, když v roce 2020 pro Grand Prix Sachíru nahradil nemocného Hamiltona. Tehdy mladého Brita z boje o vítězství vyřadila až velká smůla.

Není divu, že Russellova rychlost a především konzistence neunikly pozornosti šéfa Mercedesu.

„Velmi dobře se integroval, je to skoro jako kdyby pro nás závodil odjakživa,“ řekl Wolff směrem ke čtyřiadvacetiletému jezdci a vzápětí zmínil i údajně dobře fungující spolupráci mezi ním a Hamiltonem.

„Mám z těch dvou radost, těší mě jejich vzájemná interakce a i to, s jakým respektem se chovají jeden ke druhému,“ cituje rakouského manažera Autosport.

I přes vzájemný respekt si to ovšem Russell s Hamiltonem neváhají pořádně rozdat na trati. To ostatně ukázali před týdnem v Miami. Mladší z dvojice musel týmovému kolegovi po opuštění trati v jedenácté zatáčce vrátit pozici, nicméně poté Russell Hamiltona znovu předjel a skončil hned před ním na pátém místě.

„I v situacích, kdy závodí proti sobě a jsou to chvíle, ve kterých si nedávají téměř žádný prostor, hledají různé možnosti a klidně si poté vracejí pozice. Myslím si, že přesně to je ten způsob, jakým by se týmoví kolegové k sobě měli chovat. S tou současnou situací jsem spokojený,“ uvedl Wolff.

Šéf Mercedesu dále oceňuje Russellův analytický přístup k závodění a věří, že současná jezdecká dvojice ještě může pomoci Mercedesu zvrátit letošní sezonu k lepšímu. Lepší duo se už prý u týmu sejít nemohlo.

„George vyhrál titul ve formuli 3 hned v debutové sezoně, pak ovládl i F2 a my už věděli, že je velmi dobrý.“

„Svoji roli hrála i škola, kterou dostal ve Williamsu. Proto jsme o něm nikdy nepochybovali a teď můžete vidět, jak své umění prodává na trati,“ dodal Wolff.

Další článek: První Eprix v Berlíně vyhrál Mortara a je zpět v boji o titul

12:49 | Podle odkaz byla Leclercova včerejší nehoda v Monaku s vozem Laudy způsobena selháním levé přední brzdy. Mají to dokazovat i fotografie pořízené krátce před nehodou.
11:17 | Williams nasadí do prvního tréninku Nycka de Vriese. Každý tým musí dát letos ve dvou trénincích šanci mladému jezdci.
16. května | Podle zatím nepotvrzených spekulací dostane ve Španělsku vylepšení jen Stroll. Tým nestihl připravit díly pro oba vozy.
15. května | Pro Charlese Leclerca je jeho domácí Monako prostě prokleté. V závodech F1 se mu tam nedaří a právě v rámci prezentace Ferrari mezi závody historických vozů boural s vozem Laudy z roku 1974 v La Rascasse. odkaz

GP Španělska 2022

Pátek 20. května 2022
1. trénink 14.00–15.00
2. trénink 17.00–18.00
Sobota 21. května 2022
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 22. května 2022
Závod 15.00