Russell i Kubica mají stejnou pohonnou jednotku, ujišťuje Wolff

Objevily se spekulace, že George Russell dostává silnější pohonnou jednotku než jeho týmový kolega.
Russell i Kubica mají stejnou pohonnou jednotku, ujišťuje Wolff

Russell pravidelně poráží Kubicu. Rozdíly mezi oběma nejsou jen ve výsledcích, ale někteří novináři si všimli, že Russellův vůz dosahuje vyšší maximální rychlosti. Objevila se proto spekulace, že Russell, který je chráněncem Mercedesu, dostává výkonnější pohonnou jednotku.

Toto Wolff, kterého cituje motorsportgp.pl, to popřel. „George Russell i Robert Kubica mají stejné pohonné jednotky,“ řekl Toto Wolff, který označil spekulace za fámu. „Já sám mám polské kořeny, tak proč bych znevýhodňoval polského jezdce? Je to naprosto absurdní.“

Wolff také chválil Russella za jeho výkony. Připomíná mu Estebana Ocona. 

V posledních dnech se objevily ještě další spekulace, že by Ocon mohl v průběhu sezóny nahradit Kubicu. Tyto spekulace však zase popřel PKN Orlen, který Kubicu sponzoruje a má smlouvu do konce sezóny.

Foto: Getty Images / Charles Coates 

Další článek: Je to problém s konceptem vozu, říká Mercedes o svém chlazení

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.