Russell: Dokud se nestanu mistrem světa F1, nebudu s kariérou spokojen

George Russell nebude podle svých slov považovat kariéru ve formuli 1 za úspěšnou, dokud nezíská titul mistra světa.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Russell: Dokud se nestanu mistrem světa F1, nebudu s kariérou spokojen | Foto: Getty Images / Clive Rose

23letý Brit dostává po třech sezónách strávených u Williamsu šanci v mistrovském Mercedesu, který v posledních osmi sezónách vždy ovládl Pohár konstruktérů a sedmkrát šampionát jezdců.

S Williamsem Russell dosáhl drobných úspěchů, jako bodovaných umístění nebo postupů do druhé a třetí části kvalifikace. Nyní jsou ale jeho cíle vyšší.

„Samozřejmě chci být vítěz, chci být mistrem světa a my jsme celou dobu strávili na chvostu pole. 2020 byl silnější rok, ale nestačilo to. Také 2021 byl silnější rok, ale nestačilo to.“

„Emocionálně brutální“ momenty, díky kterým je Russell silnější

„Emocionálně brutální“ momenty, díky kterým je Russell silnější

„Když jsem se poprvé dostal do Q2, hodně jsme to oslavovali. Když se vám to podaří podruhé, potřetí, tak to vyprchá a vy se chcete dostat do Q3.

„Když jsme se pak dostali do Q3, znovu jsme hodně oslavovali a byli z toho nadšení. Pak se ale do Q3 chcete dostat v každé kvalifikaci. Dokud nejste mistrem světa, nikdy nemáte dost.

„Kdybyste mi dali vybrat, jestli chci být poslední nebo desátý, řekl bych desátý. Ale nejde o lineární vývoj. Stále se učím a když jsem desátý, stále nejsem mistr světa, takže nejsem přehnaně rozrušený.

„Jsem vděčný, že se stále mohu učit, jsem pod dohledem a mohu se co nejlépe připravit na to, až budu mít auto, které mi, doufejme, pomůže dosáhnout toho, čeho chci.“

Russell očekává, že letošní rok bude nejintenzivnější v jeho životě

Russell očekává, že letošní rok bude nejintenzivnější v jeho životě

Russell se bude v Mercedesu porovnávat se sedminásobným mistrem světa Lewisem Hamiltonem. Ve Velké ceně Sachíru 2020 dostal příležitost na jeden závod u Mercedesu, když Hamilton musel závod vynechat kvůli pozitivnímu testu na covid-19. Russell měl nakročeno k vítězství, o které jej ale připravila chyba v boxech a následný defekt.

Prvních stupňů vítězů ve F1 Russell dosáhl vloni v belgickém Spa-Francorchamps, kdy v kvalifikaci obsadil s Williamsem druhé místo a závod byl po třech kolech za safety carem ukončen kvůli velmi silnému dešti.

Další článek: Kuan-jü Čou může jít ve stopách Verstappena či Leclerca, věří Vasseur

12:49 | Podle odkaz byla Leclercova včerejší nehoda v Monaku s vozem Laudy způsobena selháním levé přední brzdy. Mají to dokazovat i fotografie pořízené krátce před nehodou.
11:17 | Williams nasadí do prvního tréninku Nycka de Vriese. Každý tým musí dát letos ve dvou trénincích šanci mladému jezdci.
9:45 | Podle zatím nepotvrzených spekulací dostane ve Španělsku vylepšení jen Stroll. Tým nestihl připravit díly pro oba vozy.
15. května | Pro Charlese Leclerca je jeho domácí Monako prostě prokleté. V závodech F1 se mu tam nedaří a právě v rámci prezentace Ferrari mezi závody historických vozů boural s vozem Laudy z roku 1974 v La Rascasse. odkaz

GP Španělska 2022

Pátek 20. května 2022
1. trénink 14.00–15.00
2. trénink 17.00–18.00
Sobota 21. května 2022
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 22. května 2022
Závod 15.00